Obowiązkowe szczepienia na koronawirusa! Ustawa przegłosowana w nocy

2021-07-26 8:00
Trzecia dawka szczepionki na koronawirusa. Pfizer nie ma wątpliwości
Autor: Getty images Trzecia dawka szczepionki na koronawirusa. Pfizer nie ma wątpliwości

Ustawa Covidowa przegłosowana w nocy! Władze Francji wprowadziły zaostrzone przepisy dotyczące szczepień na koronawirusa. Zgodnie z nowymi przepisami szczepienia będą obowiązkowe dla pewnej grupy społecznej. Poniżej przeczytasz, kto będzie miał obowiązek zaszczepienia się na Covid-19 we Francji. Rozszerzono też tak zwany certyfikat sanitarny.

Szczepienia na koronawirusa będą obowiązkowe dla pewnej grupy osób, a certyfikat sanitarny zostanie rozszerzony. Ustawa Covidowa wprowadzająca takie nowe przepisy została przegłosowana tej nocy we Francji. To sprawia, że kraj ten wprowadza jedne najostrzejszych jak do tej pory w Europie prawo dotyczące szczepień na koronawirusa. Między innymi w Polsce szczepienia nie są nadal obowiązkowe. Obowiązek szczepień mają pewne grupy we Włoszech i Wielkiej Brytanii, dotyczy to opieki nad seniorami i szpitali. Tymczasem we Francji obowiązek szczepień na Covid-19 został jeszcze bardziej rozszerzony. Zgodnie z prawem przyjętym przez Zgromadzenie Narodowe szczepienie jest obowiązkowe dla pracowników służby zdrowia,osób pracujących z osobami starszymi, ale także strażaków. Rozszerzono też tzw certyfikat sanitarny. Co to oznacza dla Francuzów i turystów, w tym Polaków?

NIE PRZEGAP: Lady Gaga prawie naga! Ubrała się w łańcuchy

NIE PRZEGAP: Zemsta królowej Elżbiety II na księciu? Tron może być stracony

Certyfikat sanitarny to swoista przepustka zdrowotna. Chodzi o potwierdzenie przyjęcia obu dawek szczepionki lub posiadania negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Od paru dni we Francji obowiązkowo należy go okazać w miejscach, w których zgromadzi się więcej niż 50 osób. Dotyczy to m.in. w kin, teatrów, muzeów, stadionów sportowych. Teraz certyfikat sanitarny będzie obowiązywał także w kawiarniach i restauracjach. Nowa ustawa została oprotestowana, na ulicach pojawiły się wielotysięczne manifestacje.

NIE PRZEGAP: Britney Spears pokazała NAGIE piersi! Szok na Instagramie

NIE PRZEGAP: Ojciec POZYWA księżną! Będzie walczyć w sądzie z Meghan i księciem

Express Biedrzyckiej - Bolesław Piecha: Obowiązek szczepień to ostateczność
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE