Strzelanina w Kazaniu. Kto dokonał masakry w Rosji?

2021-05-11 10:55 Zofia Dąbrowska
Strzelanina w rosyjskiej szkole
Autor: twitter

Krwawa strzelanina w Kazaniu wstrząsnęła światem. W wtorkowy poranek w gimnazjum w głównym mieście Tatarstanu padły strzały, potem doszło do wybuchu. Zginęło kilkanaście osób, 32 są ranne. Sprawców strzelaniny było według początkowych doniesień dwóch, oficjalne źródła mówią obecnie o jednym, 19-latku, którego aresztowano. Kim był sprawca strzelaniny w Kazaniu? Na ten temat brak na razie potwierdzonych informacji. Nie potwierdziły się doniesienia o tym, że co najmniej jeden z nich mógł być uczniem zaatakowanej placówki. Serwis informacyjny "Meanwhile in Russia" pokazuje zdjęcia domniemanego sprawcy. Tuż przed atakiem miał napisać w mediach społecznościowych o swoim morderczym planie.

"Zamierzam zabić dzisiaj wiele odpadów biologicznych, potem zastrzelę sam siebie" - taki wpis pojawił się dziś rano na Telegramie, rosyjskim portalu społecznościowym. Miał go zamieścić jeden ze sprawców strzelaniny w Kazaniu, która dziś rano wstrząsnęła światem. Informację tę podał serwis informacyjny "Meanwhile in Russia", pokazując zdjęcie nastolatka mającego być jednym ze sprawców tragedii. Początkowo podawano, że jeden z napastników nie żyje, drugi został aresztowany. Inne informacje mówiły o jednym aresztowanym napastniku i jednym nadal przebywającym w budynku. Oficjalna wersja jest obecnie taka, że napastnik był jeden i został aresztowany. To 19-letni Ilnaz Galiawijew, student kazańskiego Uniwersytetu Zarządzania TISBI.

NIE PRZEGAP: Strzelanina w szkole w Kazaniu. Masakra w rosyjskim gimnazjum

Do strzelaniny w Kazaniu doszło dziś rano. Zginęło kilkanaście osób, 32 są ranne. Świadkowie słyszeli strzały i wybuch. W sieci pojawiają się dramatyczne nagrania z miejsca zdarzenia. Z okien gimnazjum w Kazaniu leciał dym, widać też, jak dwie osoby wyskakują przez okna z wyższych pięter, ginąc na miejscu. Na razie nie wiadomo nic więcej na temat tragedii w rosyjskiej szkole i sprawcach. Trwa akcja służb, które przypuściły szturm na budynek.

NIE PRZEGAP: NOWY spór brytyjskich książąt! Chodzi o księżną Dianę. Bedzie skandal?

Strzelanina w szkole w Kazaniu. Masakra w rosyjskim gimnazjum
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze