Syria. 7-letnia dziewczynka przez 17 godzin osłaniała głowę młodszego brata pod gruzami

i

Autor: @mhdksafa/ Twitter Syria. 7-letnia dziewczynka przez 17 godzin osłaniała głowę młodszego brata pod gruzami

To zdjęcie obiegło świat!

Syria. 7-letnia dziewczynka przez 17 godzin osłaniała głowę młodszego brata pod gruzami

2023-02-07 21:31

Media społecznościowe obiegło zdjęcie, które wzrusza do łez. Przedstawia ono 7-letnią dziewczynkę i jej młodszego braciszka. Rodzeństwo spędziło 17 godzin pod gruzami w północnej Syrii. Mała bohaterka, cały czas osłaniała głowę braciszka!

Trzęsienie ziemi w Syrii. To zdjęcie obiegło świat

Zdjęcie małej syryjskiej dziewczynki, która trzyma w ramionach swojego brata, obiegło media społecznościowe na całym świecie. Oboje spędzili pod gruzami 17 godzin! Dziewczynka cały ten czas chroniła głowę brata.

Fotografię zamieścił na Twitterze przedstawiciel Organizacji Narodów Zjednoczonych w Syrii Mohammad Safa. Patrząc na ten kadr, nie sposób powstrzymać łzy.

Trzęsienie ziemi w Syrii

Jak napisał portal indiatimes.com, potężne trzęsienie ziemi, które nawiedziło w poniedziałek (6 lutego) południowe obszary Turcji i północne regiony Syrii, było jednym z największych na tym obszarze w ciągu ostatnich stu lat. Jego skutkiem może być nowa katastrofa humanitarna w regionie, zwłaszcza w Syrii, w której trwa wojna domowa.

Według najnowszych informacji liczba ofiar śmiertelnych poniedziałkowego trzęsienia ziemi, którego magnituda sięgnęła 7,8, przekroczyła 6 tys., z czego w samej Turcji 5 tys. Działania ratownicze są utrudniane przez dziesiątki wstrząsów wtórnych, mroźną, zimową pogodę i zniszczenia dróg prowadzących do i z obszarów dotkniętych katastrofą.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany