Wielkie pożary w Turcji. Relacje Polaków przerażają

2021-07-31 9:39
Pożar
Autor: Pixabay Zdjęcie poglądowe

Turcja zmaga się potężną falą pożarów, sytuacja wciąż nie jest opanowana. W pobliżu miasta Manavgat w Turcji zginęły cztery osoby, tylko od środy wybuchło aż 60 pożarów. Turcja to jeden z popularniejszych wakacyjnych kierunków, relacje wracających do kraju Polskich turystów przerażają. Opowiadają oni o ucieczce z płonącej ziemie i zasłoniętym przed dym słońcu. - Słońce miało kolor czerwony i różowy, z nieba spadał cały czas popiół - powiedziała dla Radia Zet jedna z turystek.

Turcja zmaga się z gigantycznymi pożarami

Jeden z częściej odwiedzanych krajów przez turystów w wakacje, Turcja walczy z wielkimi pożarami. Żywioł nie odpuszcza i sytuacja wciąż jest nieopanowana, a ogień stanowi gigantyczne zagrożenie. Pożary w okolicy miejscowości Manavgat wzbudzają strach, wiele Polskich turystów skróciło swoje urlopy i wróciło wcześniej do kraju. Ich relacje przerażają i odkłaniają skalę potęgi ognia. Jak przyznała w rozmowie z dziennikarką Radia Zet jedna z turystek: "mieliśmy chmurę dymu, słońce miało kolor czerwony i różowy, z nieba spadał cały czas popiół". Turyści, którzy zostali na miejscu mówią, że w wielu hotelach nie ma prądu, a wokół unoszą się ciemne chmury dymu. Według informacji podawanych przez władze w pożarach zginęły już cztery osoby, ale bilans ten może jeszcze wzrosnąć. – Według wstępnych informacji zginęło 150 sztuk bydła i tysiąc owiec, spalonych jest 600 hektarów gruntów rolnych i 50 hektarów szklarni – poinformował w piątek o poranku turecki minister rolnictwa Bekir Pakdemirli.

Kolej Drezynowa w Małopolsce Zachodniej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE