Lubuskie. Nawet nie wiedzieli, że biorą udział w przestępstwie! To przez byłą pracownicę sanepidu

2021-09-22 16:26
Lubuskie. Nawet nie wiedzieli, że biorą udział w przestępstwie! To przez byłą pracownicę sanepidu
Autor: Lubuska Policja Była pracownica sanepidu w Żaganiu w województwie lubuskim przez 5 lat przyjmowała łapówki od właścicieli lokali posiadających własne działalności gospodarcze. Nie wiedzieli oni jednak, że biorą udział w przestępstwie

Była pracownica sanepidu w Żaganiu w województwie lubuskim przez 5 lat przyjmowała łapówki od właścicieli lokali posiadających własne działalności gospodarcze. W zamian za to kobieta wydawała pozytywne opinie dotyczące dokumentacji projektowej, ale osoby, które dawały jej pieniądze, nie zdawały sobie sprawy, że biorą jednocześnie udział w przestępstwie.

Lubuskie. Nawet nie wiedzieli, że biorą udział w przestępstwie! To przez byłą pracownicę sanepidu

Była pracownica sanepidu w Żaganiu w województwie lubuskim przyjmowała łapówki, a do tego wprowadzała w błąd petentów.  Zgłaszali się do niej właściciele lokali posiadający własne działalności gospodarcze, którzy byli przekonani o tym, że by otrzymać pozytywną opinię kobiety dotyczącą dokumentacji projektowej pod względem wymagań higienicznych i zdrowotnych, konieczne jest złożenie opłaty. W ten sposób była pracownica przez 5 lat - od stycznia 2015 do listopada 2019 roku - brała od nich pieniądze, ale to nie wszystko. Oszustka wmawiała im też, co było kłamstwem, że w postępowaniach administracyjnych konieczne jest przedkładanie projektów technologicznych, doprowadzając tym samym do sytuacji, w której poszkodowani niekorzystnie rozporządzali swoim mieniem. 62-latka pracowała w sanepidzie w Żaganiu do listopada 2020 r., a za wyżej popełniane przestępstwa grozi jej teraz do 10 kal pozbawienia wolności.

- Dotarcie do wiedzy, że w ogóle takie przestępcze zachowanie ma miejsce możliwe było tylko dzięki działaniom operacyjnym policyjnych ekspertów z Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, która wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Zielonej Górze - 1 Wydziałem Śledczym, kończąc śledztwo przekazała akt oskarżenia do Sądu. Zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego 62-latce grozi 10 lat pozbawienia wolności - informuje KWP w Gorzowie Wielkopolskim.

Czytaj też: Lubuskie. Młoda kobieta wjechała bmw w drzewo. Auto owinęło się wokół pnia! Tragedia

Czytaj też: Szprotawa. Szczeniaki wyrzucone na śmieci! Masaż serca uratował połowę [ZDJĘCIA]

Ojciec żył w TRÓJKĄCIE z SYNEM i MACOCHĄ. Największy SKANDAL II RP l Historia z Koprem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE