Pędził motocyklem jak szalony. Stracił prawo jazdy i otrzymał ogromny mandat

2022-05-13 12:02
25-letni motocyklista stracił prawo jazdy i otrzymał ogromny mandat
Autor: mat. policji 25-letni motocyklista przekroczył dopuszczalną prędkość o 76 km/godz.

Aż 126 km/godz. miał na liczniku 25-letni motocyklista zatrzymany przez policjantów z nowosolskiej drogówki. Mężczyzna stracił na 3 miesiące prawo jazdy, został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

W środę (11 maja) policjanci z Nowej Soli (woj. lubuskie) zatrzymali 25-letniego motocyklistę, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 126 km/godz. 25-latek stracił na 3 miesiące prawo jazdy i ukarany został mandatem w wysokości aż 2,5 tys. zł. Dodatkowo na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

ZOBACZ TEŻ: Jeden leżał pod autem, a drugi w krzakach. Złodzieje katalizatorów zatrzymani na gorącym uczynku [WIDEO]

Lubuscy policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność, rozsądek i rozwagę na drodze.

- Przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierujących i niedostosowywanie jej do aktualnych warunków to nadal główna przyczyna najtragiczniejszych wypadków drogowych w Polsce - podkreśla mł. asp. Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. - Dlatego każdego dnia policjanci nowosolskiej drogówki prowadzą kontrole ruchu drogowego, szczególnie pod kątem sprawdzenia prędkości, z jaką poruszają się pojazdy.

Sonda
Czy zachowanie motocyklistów na polskich drogach to problem?
Policyjny pościg za motocyklistą. Pędził ulicami Wrocławia prawie 200 km/h
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE