Zielona Góra. Doprowadzili do straty 24 mln zł! Domniemani gangsterzy na wolności [ZDJĘCIA]

2021-09-23 11:01
Zielona Góra. Doprowadzili do straty 24 mln zł! Domniemani gangsterzy na wolności [ZDJĘCIA]
Autor: Lubuska Policja Mieszkańcy Zielonej Góry, którzy doprowadzili Skarb Państwa do straty blisko 24 mln zł, wyszli już na wolność

Mieszkańcy Zielonej Góry, którzy doprowadzili Skarb Państwa do straty blisko 24 mln zł, wyszli już na wolność. 36- i 26-latek zostali oskarżeni o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, popełnienie przestępstw skarbowych dużej wartości i pranie brudnych pieniędzy. Sprawa domniemanych gangsterów z Zielonej Góry ma związek z zatrzymaniami z 2020 r.

Zielona Góra. Doprowadzili do straty 24 mln zł! Domniemani gangsterzy na wolności

Mieszkańcy Zielonej Góry doprowadzili do straty przez Skarb Państwa blisko 24 mln zł. To pieniądze z tytułu niezapłaconej akcyzy, ale zatrzymani w poniedziałek 36- i 26-latek zostali ponad oskarżeni o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy. Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej przeszukali ich mieszkania, samochody i inne miejsca, w których zatrzymani mogli ukryć dowody przestępstwa. Mężczyznom grozo od 6 miesięcy do 8 lat więzienia, ale są już na wolności, bo zostali zwolnieni po wpłaceniu środków finansowych jako poręczenia majątkowego i zabezpieczenia na poczet grożących kar i grzywien. Zatrzymanie mieszkańców Zielonej Góry ma związek ze sprawą, którą tamtejsza policja i KAS prowadzą od 2019 r. W maju ub.r. w ręce służb trafiło już trzech innych mężczyzn.

- W chwili zatrzymania zabezpieczono blisko 1.300 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz prawie 3,5 kilogramów narkotyków. Cała trójka usłyszała wówczas zarzuty paserstwa akcyzowego, a główny organizator również przechowywania narkotyków. Kierujący całym procederem trafił na 6 miesięcy do aresztu - przypomina policja w Zielonej Górze.

Jak dodają mundurowi z Zielonej Góry, dowody zabezpieczone w czasie poniedziałkowej akcji potwierdzają udział podejrzanych w nielegalnym procederze. Funkcjonariusze KAS i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Czynności w tej sprawie prowadzą zarówno policjanci, jak i funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wielkopolskim pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

Czytaj też: Lubuskie. Nawet nie wiedzieli, że biorą udział w przestępstwie! To przez byłą pracownicę sanepidu

Czytaj też: 18-latek skoczył prosto do Warty! Szok w centrum Gorzowa

Zielona Góra. Doprowadzili do straty 24 mln zł! Domniemani gangsterzy na wolności [ZDJĘCIA]

Napad na bank w Bochni. 37-latek zatrzymany, miał przy sobie skradzione pieniądze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE