Zielona Góra: Wolontariusze na start!

2019-08-09 11:20 Filip Kurzyński
Do imprezy zostały niespełna 2 miesiące
Autor: pixabay

Do imprezy zostały niespełna 2 miesiące

To będzie wyjątkowa impreza biegowa w Zielonej Górze. Ulicami miasta pobiegną nie tylko mieszkańcy regionu, ale również miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu z całej Polski. W ramach imprezy odbędą się m.in. Mistrzostwa Polski w Półmaratonie Adwokatów, czy zmagania samorządowców.

Start zawodów zaplanowano na godz. 20.00, a co za tym idzie, będzie to bieg nocny. Stąd potrzeba solidnej organizacji. Chętni mogą zaangażować się w pomoc, która polegałaby głównie na pracy w biurze zawodów.

- Przyjeżdża do nas około 1500 ludzi, więc trzeba szybko i sprawnie przeprowadzić ich przez procedurę rejestracyjną - mówi Piotr Sztermer wiceprezes stowarzyszenia Biegam-Pomagam.

Z kolei na trasie biegu, wolontariusze będą pomagali w punktach z napojami. Zgłaszać można się za pomocą specjalnego formularza, zamieszczonego na stronie zielonogórskiej połówki. Każdy pomocnik otrzyma odpowiednie zaświadczenie.

VIII NOVITA Półmaraton Zielonogórski oraz II SINERSIO Ćwierćmaraton Zielonogórski odbędą się 5 października o godz. 20.00