Egzamin ósmoklasisty 2022. To trzeba umieć na j. angielski!

2022-05-20 14:56
Egzamin ósmoklasisty
Autor: East News Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty 2022 rozpoczyna się już za kilka dni. Jeśli zadajecie sobie pytanie, co trzeba umieć na angielski, dobrze trafiliście! Zamiast szukać w internecie hasała "przecieki z egzaminu ósmoklasisty z angielskiego", lepiej skupić się na wymaganiach zawartych w podstawie programowej. W tym materiale podpowiadamy, jakie są pewniaki na egzaminie ósmoklasisty 2022 z j. angielskiego.

Egzamin ósmoklasisty 2022 z j. angielskiego już 26 maja. To pierwszy ważny sprawdzian w życiu każdego ucznia. Jest przeprowadzany w formie pisemnej i jest on obowiązkowy - uczeń, który do niego nie przystąpi może liczyć się z poważnymi konsekwencjami, w tym m.in. nawet z koniecznością powtórzenia klasy. Co ważne, egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać, ponieważ nie ma określonego minimalnego wyniku, jaki uczeń powinien uzyskać. Każdy egzamin wiąże się ze stresem, ale jeśli przepracowaliście dobrze ostatnie lata, nic Was nie zaskoczy. W tym materiale przygotowaliśmy podpowiedź, czego będziecie mogli spodziewać się na egzaminie ósmoklasisty 2022 z j. angielskiego i co trzeba umieć.

Co trzeba umieć na egzamin ósmoklasisty 2022 z j. angielskiego?

Im bliżej do egzaminu ósmoklasisty 2022, tym więcej pojawia się w internecie zapytań o przecieki, zadania i pewniaki. Z tych pierwszych nie polecamy korzystać! Co zatem warto powtórzyć z angielskiego? Na czym skupić się w ostatnich dniach przed egzaminem? Z poprzednich lat wiadomo, że z języka angielskiego dobrze jest przygotować się na zadanie otwarte, jakim jest pisemna forma wypowiedzi. Za poprawnie napisany tekst można otrzymać aż 10 punktów!

SPRAWDŹ: Ściągi na egzamin ósmoklasisty 2022. Czy opłaca się je robić? Co grozi za ściąganie na egzaminie ósmoklasisty?

Szybkie Pytania - Bryska

Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty 2022 z j. angielskiego

Przed egzaminem ósmoklasisty 2022 z j. angielskiego warto poprzeglądać arkusze CKE z poprzednich lat. Można w nich bowiem znaleźć wiele podpowiedzi. Na przykład można zauważyć, że pewne elementy, rodzaje zadań się powtarzają.

Przykładowy arkusz CKE z egzaminu ósmoklasisty z j. angielskiego znajdziecie poniżej:

Co będzie na egzaminie ósmoklasisty 2022 z j. angielskiego?

Na egzaminie ósmoklasisty z j. angielskiego znajdą się m.in. zadania, w których trzeba będzie przetłumaczyć fragmenty zdań na język angielski, ułożyć fragmenty zdań z podanych elementów leksykalnych, odpowiedzieć na pytania, a także napisać notatki, e-maila, zaproszenie, ogłoszenie bądź wpis na bloga.

ZOBACZ TEŻ: Co będzie na egzaminie ośmioklasisty z matematyki 2022? Zobacz listę zagadnień i zadania z matematyki

Znajomość słówek i słownictwa może być sprawdzana na podstawie obrazków, pojedynczych zdań czy też krótkich tekstów. Zadania na egzaminie ósmoklasisty 2022 z j. angielskiego mogą być, zarówno zamknięte, jak i otwarte, a także sprawdzające rozumienie ze słuchu.

Przed egzaminem ósmoklasisty z j. angielskiego dobrze powtórzyć sobie czasowniki modalne i nieregularne, czasy i tryby czasowników, liczebniki główne i porządkowe czy też stopniowanie.

CZYTAJ: Egzamin ósmoklasisty 2022. Lektury obowiązkowe. Bez znajomości tych utworów nie ma szans na dobry wynik! [LISTA]

W poprzednich latach, za poprawnie napisany egzamin ósmoklasisty z angielskiego, składający się mniej więcej z 14 zadań, można było zdobyć maksymalnie 55 punktów.

Sonda
Którego przedmiotu na egzaminie ósmoklasisty obawiasz się najbardzie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE