Koronawirus dopadł dziennikarzy. Ekipa TVP na kwarantannie, dezynfekcja siedziby!

i

Autor: MSM / archiwum se.pl

Koronawirus dopadł dziennikarzy. Ekipa TVP na kwarantannie, dezynfekcja siedziby!

2020-03-22 17:06

Dziennikarka Telewizji Polskiej oraz ekipa realizująca wywiad z zakażonym wiceministrem rolnictwa Ryszardem Kamińskim na kwarantannie! W publicznej stacji wprowadzono znaczące środki ostrożności, m.in. zlecono dezynfekcję budynku.

Pracownicy TVP z Bydgoszczy przeprowadzali rozmowę z wiceministrem rolnictwa Ryszardem Kamińskim. Wywiad odbył się poza studiem telewizyjnym, a po jego zrealizowaniu okazało się, że pracownik resortu jest zakażony koronawirusem - poinformowała Gazeta Wyborcza.

Jak ustalili dziennikarze, publiczny nadawca natychmiast powściągnął wszelkie środki ostrożności. Cała ekipa, która brała udział w nagraniu oraz pracownicy, którzy mieli z nią kontakt - natychmiast zostali skierowani na domową kwarantannę, zlecono też testy na obecność koronawirusa.

Z kolei w bydgoskiej siedzibie TVP przeprowadzono dezynfekcję i ozonowanie pomieszczeń - czytamy w Wyborczej.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pracuje zdalnie

W związku z wykryciem koronawirusa u wiceministra, cały resort przeszedł na pracę zdalną.

- Od dziś (20 marca) Kierownictwo MRiRW wykonuje swoje obowiązki zdalnie, w związku z objęciem kwarantanną, po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem wicemin. Ryszarda Kamińskiego. Wdrożono wszystkie procedury przewidziane zaleceniami GIS - poinformował resort na Twitterze.

Koronawirus w Polsce. Czytaj najnowsze informacje:

Posłuchaj, jak można zarazić się koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Walka z koronawirusem. Służby postawione w stan najwyższej gotowości [KRONIKA KRYMINALNA]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE