Koronawirus w Polsce. Wielkie namioty stanęły przed bydgoskimi szpitalami

i

Autor: Dawid Olszewski Koronawirus w Polsce. Wielkie namioty stanęły przed bydgoskimi szpitalami

Koronawirus. W szpitalu zakaźnym w Bydgoszczy brakuje prawie wszystkiego. Wojewoda: Nie będę odnosił się do słów pani dyrektor

2020-03-18 8:26

Pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy apelują o pomoc. W lecznicy, w której są hospitalizowane osoby zakażone SARS-CoV-2, zaczyna brakować podstawowego wyposażenia koniecznego w walce z koronawirusem.

„Z uwagi na znaczący wzrost ilości przyjmowanych pacjentów z podejrzeniem zachorowania na koronawirus (…) i związane z tym faktem ogromne zużycie środków ochrony osobistej, zmuszeni zostaliśmy do przygotowania tego apelu” – czytamy w ogłoszeniu szpitala.

W lecznicy szczególnie brakuje:

  • kombinezonów typu „TYVEC”,
  • półmasek twarzowych z filtrem FFP-2 i FFP-3,
  • masek chirurgicznych,
  • fartuchów bawełnianych lub syntetycznych,
  • fartuchów bawełnianych lub syntetycznych z nieprzemakalnymi wstawkami,
  • czepków chirurgicznych,
  • przyłbic,
  • gogli dla ochrony oczu.

- Ewentualne dostawy należy uzgodnić telefonicznie z przedstawicielem szpitala, panią Katarzyną Zieniewicz-Cieślik, pielęgniarką epidemiologiczną – informuje dyrektor szpitala, Grażyna Welter.

W apelu na stronie szpitala podano telefon do pielęgniarki epidemiologicznej (52 325 56 91) i do Tadeusza Chmielewskiego, kierownika sekcji zaopatrzenia (52 325 56 54).

Wczoraj Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski oświadczył, że środki ochrony bezpośredniej są przekazywane „na bieżąco” do bydgoskiego szpitala, dzięki czemu, jak twierdzi, „zachowywana jest ciągłość przyjmowania pacjentów”.

- Cały czas w tym temacie współpracujemy z panem marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego, który jest organem prowadzącym szpital, a współpraca ta jest bardzo dobra. Dziękuję także tym szpitalom, które w sposób rozważny dysponują środkami ochrony bezpośredniej, które na bieżąco przekazujemy. W związku z powyższym nie będę się odnosił do słów pani dyrektor szpitala – informuje wojewoda na swoim fanpage’u na FB.

Jak ustrzec się przed koronawirusem? Bydgoski lekarz radzi

KORONAWIRUS. SYTUACJA W BYDGOSZCZY. PRZECZYTAJ:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany