Pożar w marinie w Wapnicy. Palił się jacht. Dwie osoby ranne

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Zdjęcie ilustracyjne

Nocny pożar

Pożar domu pod Bydgoszczą! Mieszkańcy ewakuowani, dwie osoby poszkodowane

2022-07-22 8:48

Groźne zdarzenie w podbydgoskim Wtelnie. W piątek (22 lipca) w nocy, strażacy przyjęli zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego. Łącznie ewakuowanych dziewięć osób, dwie zostały poszkodowane.

Pożar dachu we Wtelnie. Dwie osoby poszkodowane

Informacja o pożarze dotarła do strażaków w piątek (22 lipca) o godz. 0:43. - Odebraliśmy zgłoszenie, że na ul. Kwiatowej we Wtelnie (powiat bydgoski) doszło do pożaru dachu budynku mieszkalnego. Przed przybyciem straży pożarnej, z budynku ewakuowało się z 9 osób. Na szczęście ogień udało się opanować - mówi nam rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu.

Zobacz: Małgosię wyciągnęli z jeziora w Żninie z 3 promilami. Mariusza znaleziono dopiero następnego dnia

Dwie osoby zostały poszkodowane: mężczyzna z poparzoną stopą oraz kobieta z objawami podtrucia dymem. Na miejscu pracowało 9 zastępów SP.

Mieszkańcy oburzeni. "Przy takich temp w ogóle nie powinno się kosić trawy"

Sytuacja z nocnym koszeniem traw mocno poirytowała mieszkańców. Większość z nich - oprócz problemów z zaśnięciem - zwraca uwagę na jeszcze jeden problem. - Nie kosi się traw w czasach upałów i suszy - pisze Renata.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy służby z woj. wielkopolskiego wybierają nietypową porę do koszenia traw. Na początku grudnia 2021 roku pracownicy zajmujący się terenami zielonymi "kosili" śnieg.

Sonda
Widziałeś kiedyś pożar traw albo nieużytków?
Lublin. Pożar na ul. Północnej