Kolejne zmiany w elbląskiej komunikacji miejskiej! Wsiądzie więcej osób!

2020-06-02 9:49
Zmiany w ZKM Elbląg! Więcej dostępnych miejsc w komunikacji miejskiej!
Autor: Pixabay Zmiany w ZKM Elbląg! Więcej dostępnych miejsc w komunikacji miejskiej!

Realizowany 4. etapu poluzowania obostrzeń to kolejne udogodnienia także w komunikacji miejskiej. Od 1 czerwca autobusy i tramwaje przewozić będą więcej pasażerów. Wyznacznikiem będzie ponownie liczba dostępnych siedzeń w pojeździe. Ile osób pojedzie transportem publicznym?

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu poinformował mieszkańców i pasażerów, że kolejny etap poluzowania obostrzeń ogłoszone przez rząd ponownie dotyczyć będzie transportu publicznego. Od poniedziałku (1 czerwca) do tramwajów i autobusów wpuszczanych będzie znacznie więcej pasażów. Decyzja ma mieć związek z wciąż stabilizującą się sytuacją epidemiologiczną w kraju i w regonie.

Choć ogólna liczba pasażerów znajdujących się w pojeździe komunikacji miejskiej w dalszym ciągu nie może przekroczyć połowy dostępnych miejsc siedzących, ogólny limit został zwiększony do 50 procent łącznej liczby miejsc siedzących oraz miejsc stojących. Pamiętajmy, że udostępnione są również miejsca stojące.

Ponieważ w Elblągu, w ramach komunikacji miejskiej jeżdżą różne typy oraz marki tramwajów i autobusów, ZKM dla ułatwienia orientacji w nowych zasadach, podaje przybliżone liczby aktualnie dostępnych miejsc w pojazdach:

autobus komunikacji miejskiej – ok. 45 miejsc,
tramwaj konstal 805 Na (krótki wagon) – ok. 53 miejsc,
tramwaj 121 N Pesa (potocznie „ogórek”) – 59 miejsc,
tramwaj M8C – ok. 85 miejsc.

Po osiągnięciu wymienionych wyżej limitów stojący na przystanku pasażerowie będą musieli oczekiwać na kolejny kurs lub korzystać z alternatywnych połączeń i sposobów przemieszczania się.

Zarząd Komunikacji Miejskiej prosi o stosowanie się do przepisów obowiązujących w miejscach publicznych, w szczególności dotyczy to obowiązku noszenia maseczek.

Wszystkie informacje na temat funkcjonowania transportu publicznego można znaleźć na stronie internetowej ZKM w Elblągu oraz dzwoniąc pod numerem infolinii: (55) 235 55 00.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express kliknij TUTAJ.

Super Raport 1 VI (goście: Bosak, Gardias)