Dramatyczny telefon ze... Słowacji i puste pudełko po lekach! Mieszkanka Ostrowca CHCIAŁA SIĘ ZABIĆ!

2021-02-23 20:20 tom
Dramatyczny telefon ze... Słowacji i puste pudełko po lekach! Mieszkanka Ostrowca CHCIAŁA SIĘ ZABIĆ!
Autor: Pixabay Dramatyczny telefon ze... Słowacji i puste pudełko po lekach! Mieszkanka Ostrowca CHCIAŁA SIĘ ZABIĆ!

Niezwykle dramatyczna i zagmatwana sytuacja! Do Polsko-Słowackiego Centrum Współpracy Służb Policyjnych, Granicznych i Celnych w Barwinku zadzwonił słowacki policjant, który poinformował o dramatycznym zgłoszeniu obywatelki Słowacji. Kobieta przekazała, że jej mieszkająca w Ostrowcu Świętokrzyskim znajoma zamierza odebrać sobie życie! Mimo dzielących kilometrów służby zadziałały błyskawicznie! Komunikacja na linii Słowacja-Barwinek-Rzeszów-Ostrowiec nie zawiodła, policjanci ostatecznie weszli do mieszkania, gdzie znaleźli leżącą na podłodze kobietę, a obok niej opróżnione pudełko po lekach. Policjanci udzielili mieszkance Ostrowca pierwszej pomocy, ostatecznie trafiła do szpitala.

Niepokojące zgłoszenie otrzymał we wtorek o 2:00 w nocy policjant pełniący służbę w punkcie kontaktowym w ramach Polsko-Słowackiego Centrum Współpracy Służb Policyjnych, Granicznych i Celnych w Barwinku. Zadzwonił wówczas policjant ze Słowacji, który przekazał, że mieszkająca w Ostrowcu Świętokrzyskim 78-letnia kobieta zamierza odebrać sobie życie. Skąd Słowak dowiedział się o samobójczej próbie kobiety z oddalonego kilkaset kilometrów Ostrowca?

- Sygnał pochodził od obywatelki Słowacji, która powiadomiła miejscową policję, że jej znajoma, w rozmowie telefonicznej, wyraziła zamiar popełnienia samobójstwa - informuje Biuro Prasowe Świętokrzyskiej Policji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Usłyszała ciche piszczenie z reklamówki wrzuconej DO RZEKI! 7-tygodniowy szczeniak URATOWANY! [ZDJĘCIA]

Akcja była błyskawiczna i dokładnie skoordynowana. Informację przekazano do Rzeszowa, do funkcjonariusza z wydziału wywiadu kryminalnego tamtejszej komendy wojewódzkiej, który niezwłocznie przekazał niepokojące wieści dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na miejsce natychmiast udał się patrol policji. Drzwi jednak były zamknięte, a kontakt z 78-latką wyraźnie utrudniony. Policjanci wiedzieli, że liczy się każda sekunda! Na szczęście z mieszkania wyszła sąsiadka, która posiadała klucz do drzwi 78-letniej kobiety.

CZYTAJ TEŻ: Wyrodna wnuczka! Wspólnie z konkubentem NAPADŁA I OKRADŁA własną babcię!

- Po wejściu do środka okazało się, że seniorka leży na podłodze. Obok znajdowały się opróżnione opakowania po lekach. Kobiecie szybko udzielono niezbędnej pomocy. Została przewieziona do szpitala - podkreślają oficerowie prasowi Świętokrzyskiej Policji.

Państwowa inspekcja badania wypadków lotniczych o wypadku śmigłowca