Kielce: 5 lat więzienia za KOSZYK SŁODYCZY?

2019-10-07 13:31
Kajdanki
Autor: 4711018/cc0/pixabay

Trzech mężczyzn w piątkowy wieczór połakomiło się na kosz słodyczy wystawiony w jednym z kieleckich marketów. Problem w tym, że grupa łasuchów nie zapłaciła za łakocie. Teraz za przestępstwo kradzieży grozi im do 5 lat więzienia.

Do kradzieży słodyczy doszło w piątek ok. godziny 22. Kieleccy policjanci otrzymali informację o grupie mężczyzn, która w jednym z marketów w centrum miasta postanowiła ukraść kosz wypełniony słodkościami.

Jak wyliczyli funkcjonariusze, wartość skradzionych smakołyków opiewa na 850 zł. Dzięki szybko sporządzonemu rysopisowi rabusiów, kieleccy mundurowi zatrzymali podejrzanych w przeciągu godziny od zgłoszenia zdarzenia.

Okazało się, że kosz słodyczy mieli ukraść dwaj 18-latkowie oraz 37-latek spoza województwa. Wszyscy z nich byli już notowani.

Mężczyźni mieli przy sobie skradzione słodycze. Trzej amatorzy czekolady noc spędzili w policyjnym areszcie, a po wyjściu usłyszeli zarzut kradzieży. Za ukradzione słodycze przyjdzie im słono zapłacić - za ten czyn kodeks karny przewiduje nawet 5 lat odsiadki.