Nie żyje Leon Kaleta, najstarszy człowiek w Świętokrzyskiem. Za miesiąc skończyłby 110 lat

2022-01-04 12:19
Nie żyje Leon Kaleta, najstarszy człowiek w Świętokrzyskiem. Za miesiąc skończyłby 110 lat
Autor: Paczka dla Bohatera/Facebook Nie żyje Leon Kaleta, najstarszy człowiek w Świętokrzyskiem. Za miesiąc skończyłby 110 lat

Niezwykle smutne wieści, ale któż z nas nie chciałby dożyć tak pięknego wieku? Nie żyje major Leon Kaleta, najstarszy mieszkaniec województwa świętokrzyskiego. Za zaledwie niespełna miesiąc pan Leon skończyłby 110 lat. Mimo wieku sędziwy mieszkaniec naszego regionu cieszył się dobrym zdrowiem i samopoczuciem do końca swoich dni. Jak sam jednak przyznawał, nie miał żadnej szczególnej recepty na swoją wyjątkową długowieczność.

O śmierci pana Leona poinformowała w mediach społecznościowych organizacja Paczka dla Bohatera. Zmarły senior miał bogatą przeszłość: pełnił służbę w Korpusie Ochrony Pogranicza. Gdy we wrześniu 1939 roku wybuchła wojna, był żołnierzem 4. Pułku Piechoty Legionów. Aresztowany trafił do niewoli sowieckiej i niemieckiej. Po wojnie zajął się działalnością społeczną, był też członkiem Solidarności. Pan Leon do samego końca cieszył się dobrym zdrowiem, jeszcze podczas 108. urodzin świętował, bawił się i tańczył z najbliższymi. Dodatkowo mimo zaawansowanego wieku senior ze Świętokrzyskiego miał bardzo dobre rozeznanie w bieżących wydarzeniach polityczno-społecznych.

Pan Leon Kaleta doczekał się licznej rodziny. Jego pociechami były córki: Władysława, Bogumiła, Maria, Jolanta i Krystyna, dziesięcioro wnucząt, dwudziestu prawnuków i troje praprawnucząt: Maksymilian, Karol i Lenka.

Express Biedrzyckiej - Michał Kozłodziejczak: Zrobimy wszystko żeby wystartować do Sejmu