Wybory 2019: SENSACJA! Takiej decyzji Liroya nikt się nie spodziewał

2019-10-08 21:12
Piotr Liroy-Marzec
Autor: Łukasz Stepaniuk Piotr Liroy-Marzec

Poseł Piotr Liroy-Marzec zaapelował o oddawanie głosów na Sylwestra Chruszcza z PiS-u, mimo że obaj kandydują do tych samych wyborów, choć z innych list. Wcześniej lider Skutecznych zadeklarował, że popiera Tadeusza Rossa z PO. - Głos oddany na niego, na pewno nie będzie głosem straconym - mówi o Chruszczu Liroy.

Liroy-Marzec zdaje sobie sprawę, że jego organizacja - Skuteczni - ma niewielkie szanse na zdobycie mandatu. W związku z tym postanowił poprzeć kandydatów innych partii, którzy cieszą się jego zaufaniem.

Przed kilkoma dniami lider Skutecznych poparł Tadeusza Rossa z PO, dzisiaj ciepłe słowa skierował w stronę Sylwestra Chruszcza z PiS-u, razem z którym wchodził do Sejmu z list Kukiz'15. W przeciwieństwie do Rossa, poseł PiS kandyduje - podobnie jak Liroy-Marzec - z kieleckich list.

O poparciu dla Sylwestra Chruszcza Liroy poinformował podczas relacji live na profilu w mediach społecznościowych kandydata PiS.

- Jeżeli wspieracie PiS, to jest człowiek, na którego powinniście w Świętokrzyskiem głosować. Takich ludzi potrzeba - przekonuje Piotr Liroy-Marzec. - Mamy całą masę zadawnionych, złych spraw. Kolej u nas leży! Droga 74-ka ciągle leży. Jeżeli będziemy mieli takich posłów z regionu i oni będą dbali o sprawy regionalne, to gwarantuje wam, że to się wszystko może bardzo szybko pozmieniać.

- Głosujcie na Sylwka w Świętokrzyskiem, bo to jest świetny człowiek - nawołuje poseł.

Kim jest Sylwester Chruszcz? Ma 47 lat, pochodzi z Głogowa, z wykształcenia architekt. Jest posłem, a do Sejmu został wybrany w okręgu szczecińskim z listy Kukiz'15, ale w kwietniu dołączył do klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Popierany przez Liroya kandydat ma bogatą przeszłość polityczną, działał w licznych organizacjach. Z drugiej jednak strony - o Sylwestrze Chruszczu niedawno zrobiło się głośno, gdy pomylił nawę jednego z powiatów w regionie. Poseł wystosował odezwę do mieszkańców "powiatu skarżyckiego", a nie skarżyskiego.

Poparcie kandydatów z dwóch przeciwstawnych ugrupowań może zaskakiwać, ale Piotr Liroy-Marzec wielokrotnie zapewniał, że nie liczą się dla niego barwy polityczne, ale - nomen omen - skuteczność.

- Tak jak mówiłem, będę wspierał różnych ludzi z różnych frakcji, bo dla mnie liczy się człowiek, a nie ugrupowanie – podkreśla lider Skutecznych.