5-letni Marcinek wypadł z okna. Przeprowadzili eksperyment, matka usłyszała zarzuty!

2021-11-26 10:53
Koszalin: Dziecko wypadło z okna trzeciego piętra kamienicy
Autor: Domin

Do sądu rejonowego w Koszalinie trafił akt oskarżenia przeciwko matce 5-letniego Marcinka, który w styczniu wypadł z okna na trzecim piętrze kamienicy i kilka dni później zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Przeprowadzony eksperyment w mieszkaniu rodziny, nie potwierdził składanych wyjaśnień przez matkę 5-latka. Kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski, matce 5-latka Małgorzacie P. przedstawiono zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojego syna oraz nieumyślnego spowodowania jego śmierci. Popełnienie obu czynów zagrożone jest karą od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Akt oskarżenia przeciwko kobiecie został skierowany do Sądu Rejonowego w Koszalinie.

Jak pisaliśmy, 5-letni Marcin wypadł z okna mieszkania znajdującego się na trzecim piętrze kamienicy przy ul. Młyńskiej w Koszalinie 13 stycznia 2021 r. ok. godz. 10. Znajdował się wówczas pod opieką ciężarnej matki, ojciec był w pracy. W mieszkaniu był jeszcze jeden z dwóch starszych o kilka lat braci chłopca, z którym ten miał się bawić.

Dziecko wypadło z okna trzeciego piętra kamienicy

Według ustaleń w śledztwie, dzieci musiały mieć dostęp do kluczyka do klamki okiennej, przy czym starszy brat 5-latka miał powiedzieć, że kluczyka nie brał.

Jak opisał prokurator, przeprowadzony eksperyment w mieszkaniu rodziny, nie potwierdził składanych wyjaśnień przez matkę 5-latka, która do zarzucanych jej czynów się nie przyznała. "Twierdziła, że klucz zawsze zostawiała na haczyku nad drzwiami. Eksperyment wykazał, że gdyby tak faktycznie było, ani 5-latek, ani jego starszy brat, nie byliby w stanie zdjąć go z tego haczyka i to także wówczas, gdyby podstawili pod drzwi krzesło czy taboret. Wszystko wskazuje na to, że kluczyka na haczyku nie było. Chłopcy mieli do niego dostęp, mógł być w zamku" – zaznaczył prok. Gąsiorowski.

5-latek w wyniku upadku z trzeciego piętra kamienicy doznał licznych obrażeń, w tym złamania kości czaszki, stłuczenia płuca, śledziony.

Jako pierwszy pomocy chłopcu udzielił patrol straży miejskiej, który wracając z interwencji zauważył go leżącego, skąpo ubranego, na chodniku. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala, gdzie kilka dni później zmarło.

"Matka chłopca w chwili zdarzenia była trzeźwa. Pozostawała następnie pod opieką psychologa. Z tego względu z jej przesłuchaniem, a następnie z przedstawieniem zarzutów prokuratura zwlekała. Wobec Małgorzaty P. nie są stosowane żadne środki zapobiegawcze" - podaje PAP.

Sonda
Czy w Polsce powinna obowiązywać kara śmierci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE