Krwawy Tulipan z Kołobrzegu okradał i zabijał kobiety. Przełomowa opinia biegłych

i

Autor: Domin "Krwawy Tulipan" z Kołobrzegu okradał i zabijał kobiety. Przełomowa opinia biegłych

"Krwawy Tulipan" z Kołobrzegu okradał i zabijał kobiety. Przełomowa opinia biegłych [ZDJĘCIA, WIDEO]

Biegli, którzy badali Mariusza G. (45 l.) z Kołobrzegu, oskarżonego o zabójstwo trzech swoich partnerek i przejęcie ich majątków, w sporządzonej opinii psychiatrycznej i seksuologicznej nie mają wątpliwości. Ich zdaniem "Krwawy Tulipan" był poczytalny, gdy zabijał. Mężczyzna, dokonując makabrycznych zbrodni na niewinnych kobietach, nie działał w afekcie.

Mariusz G., inżynier mechanik, marynarz z Kołobrzegu, wiceszef lokalnego klubu morsów na przestrzeni 2016-2019 roku zabił trzy kobiety, do czego się przyznał. Według prokuratury zabił, wykorzystując intymne relacje, by przejąć majątki swoich ofiar. Wpadł, bo rodzina ostatniej z ofiar nie odpuściła i naciskała na lokalną policję. Mariusz G. został zatrzymany początkowo za przywłaszczenie samochodu, a kilka miesięcy później usłyszał zarzut potrójnego zabójstwa. Swoje ofiary zakopał w lesie pod Kołobrzegiem.

Czytaj więcej: Krwawy Tulipan z Kołobrzegu rozkochiwał i mordował kobiety. W Koszalinie ruszył proces Mariusza G. [ZDJĘCIA, WIDEO]

We wtorek, 17 maja, przed Sądem Okręgowym w Koszalinie odbyła się kolejna rozprawa w procesie Mariusza G. i osób, które pomagały mu w popełnianiu przestępstw i zacieraniu śladów zbrodni. On-line z Sądu Okręgowego w Szczecinie słuchani byli biegli, którzy sporządzali opinię psychiatryczną i seksuologiczną po czterotygodniowym badaniu Mariusza G. Ich zdaniem oskarżony był poczytalny, gdy zabijał i zbrodni nie popełnił w afekcie.

– Nic na to nie wskazuje. Sama powtarzalność zachowań stanowi element wykluczający z punktu widzenia psychiatrii działanie w silnym wzburzeniu. Po wzburzeniu osoba próbuje udzielić pomocy, od spięcia do wyładowania mija bardzo krótki odstęp czasu – tu nie ma miejsca na działanie koncepcyjne – mówił biegły psychiatra.

Zdaniem specjalistów Mariusz G. ma osobowość nieprawidłową, z wyraźnymi cechami narcystycznymi. Przejawia się ona lekceważeniem norm społeczno-prawnych mimo ich dobrej znajomości, nieliczeniem się z granicami innych osób, brakiem zdolności do uczuć wyższych, jak miłość, przyjaźń i poczucie odpowiedzialności, wykorzystywaniem relacji do zaspokojenia głównie własnych potrzeb, skłonnością do przerzucania odpowiedzialności za niepowodzenia na inne osoby.

Czytaj więcej: Seryjny morderca kobiet z Kołobrzegu. Ustalamy przebieg okrutnych zbrodni

Biegli ocenili, że te cechy osobowości u oskarżonego mają charakter utrwalony, tak samo jak jego instrumentalny stosunek do kobiet i dążenie do uzależnienia ich od siebie emocjonalnie lub finansowo. Według specjalistów Mariusz G. to poligamista, który nie potrafi tworzyć związku tylko z jedna kobietą. Jednocześnie seksuolog oceniła, że nie można u niego stwierdzić zaburzeń preferencji seksualnych, a zabójstwa nie miały bezpośrednio związku z seksualnością.

Czytaj więcej: Krwawy Tulipan z Kołobrzegu mordował kobiety. Mariusz G. już się nie wywinie! Jest akt oskarżenia w sprawie z "Archiwum X"

Krwawy Tulipan mordował kobiety. Wstrząsająca opinia biegłych
Sonda
Czy należy przywrócić stosowanie kary śmierci?
Nasi Partnerzy polecają