"Krwawy Tulipan" z Kołobrzegu okradał i zabijał kobiety. Przełomowa opinia biegłych [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-05-17 15:07
Krwawy Tulipan z Kołobrzegu okradał i zabijał kobiety. Przełomowa opinia biegłych
Autor: Domin "Krwawy Tulipan" z Kołobrzegu okradał i zabijał kobiety. Przełomowa opinia biegłych

Biegli, którzy badali Mariusza G. (45 l.) z Kołobrzegu, oskarżonego o zabójstwo trzech swoich partnerek i przejęcie ich majątków, w sporządzonej opinii psychiatrycznej i seksuologicznej nie mają wątpliwości. Ich zdaniem "Krwawy Tulipan" był poczytalny, gdy zabijał. Mężczyzna, dokonując makabrycznych zbrodni na niewinnych kobietach, nie działał w afekcie.

Mariusz G., inżynier mechanik, marynarz z Kołobrzegu, wiceszef lokalnego klubu morsów na przestrzeni 2016-2019 roku zabił trzy kobiety, do czego się przyznał. Według prokuratury zabił, wykorzystując intymne relacje, by przejąć majątki swoich ofiar. Wpadł, bo rodzina ostatniej z ofiar nie odpuściła i naciskała na lokalną policję. Mariusz G. został zatrzymany początkowo za przywłaszczenie samochodu, a kilka miesięcy później usłyszał zarzut potrójnego zabójstwa. Swoje ofiary zakopał w lesie pod Kołobrzegiem.

Czytaj więcej: Krwawy Tulipan z Kołobrzegu rozkochiwał i mordował kobiety. W Koszalinie ruszył proces Mariusza G. [ZDJĘCIA, WIDEO]

We wtorek, 17 maja, przed Sądem Okręgowym w Koszalinie odbyła się kolejna rozprawa w procesie Mariusza G. i osób, które pomagały mu w popełnianiu przestępstw i zacieraniu śladów zbrodni. On-line z Sądu Okręgowego w Szczecinie słuchani byli biegli, którzy sporządzali opinię psychiatryczną i seksuologiczną po czterotygodniowym badaniu Mariusza G. Ich zdaniem oskarżony był poczytalny, gdy zabijał i zbrodni nie popełnił w afekcie.

– Nic na to nie wskazuje. Sama powtarzalność zachowań stanowi element wykluczający z punktu widzenia psychiatrii działanie w silnym wzburzeniu. Po wzburzeniu osoba próbuje udzielić pomocy, od spięcia do wyładowania mija bardzo krótki odstęp czasu – tu nie ma miejsca na działanie koncepcyjne – mówił biegły psychiatra.

Zdaniem specjalistów Mariusz G. ma osobowość nieprawidłową, z wyraźnymi cechami narcystycznymi. Przejawia się ona lekceważeniem norm społeczno-prawnych mimo ich dobrej znajomości, nieliczeniem się z granicami innych osób, brakiem zdolności do uczuć wyższych, jak miłość, przyjaźń i poczucie odpowiedzialności, wykorzystywaniem relacji do zaspokojenia głównie własnych potrzeb, skłonnością do przerzucania odpowiedzialności za niepowodzenia na inne osoby.

Czytaj więcej: Seryjny morderca kobiet z Kołobrzegu. Ustalamy przebieg okrutnych zbrodni

Biegli ocenili, że te cechy osobowości u oskarżonego mają charakter utrwalony, tak samo jak jego instrumentalny stosunek do kobiet i dążenie do uzależnienia ich od siebie emocjonalnie lub finansowo. Według specjalistów Mariusz G. to poligamista, który nie potrafi tworzyć związku tylko z jedna kobietą. Jednocześnie seksuolog oceniła, że nie można u niego stwierdzić zaburzeń preferencji seksualnych, a zabójstwa nie miały bezpośrednio związku z seksualnością.

Czytaj więcej: Krwawy Tulipan z Kołobrzegu mordował kobiety. Mariusz G. już się nie wywinie! Jest akt oskarżenia w sprawie z "Archiwum X"

Krwawy Tulipan mordował kobiety. Wstrząsająca opinia biegłych
Sonda
Czy należy przywrócić stosowanie kary śmierci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE