Kontrola drogowa, pomiar prędkości

i

Autor: Policja Kontrola drogowa

Uwaga kierowcy!

Duża policyjna akcja! Piraci drogowi mają się czego bać. Posypią się mandaty za to przewinienie

2022-08-12 8:10

W piątek, 12 sierpnia policja w całym kraju przeprowadza akcję "Prędkość", podczas której funkcjonariusze będą zwracali szczególną uwagę na piratów drogowych, stwarzających niebezpieczeństwo dla innych użytkowników dróg. Większa liczba patroli pojawi się zwłaszcza w miejscach, gdzie dochodzi do zwiększonej liczby wypadków spowodowanych nadmierną prędkością. To jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w Polsce.

W piąte, 12 sierpnia akcja "Prędkość". Posypią się mandaty dla piratów drogowych

Od samego rana w piątek, 12 sierpnia odbywa się policyjna akcja "Prędkość"W jej trakcie funkcjonariusze będą zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przez kierowców przepisów dotyczących dozwolonej szybkości, z którą pojazdy mogą poruszać się na poszczególnych drogach. Zwiększoną liczbę patroli będzie można spotkać zwłaszcza w pobliżu miejsc, gdzie dochodzi do dużej liczby wypadków spowodowanych nadmierną prędkością. Na piratów łamiących przepisy posypią się mandaty! Działania mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwać będą również policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest ujawnianie kierowców dopuszczających się agresywnych zachowań oraz niebezpiecznych wykroczeń, w tym przekraczania dopuszczalnej prędkości.

PRZECZYTAJ: Przeżyli szok podczas rodzinnego spaceru. Padły strzały. Sprawę bada policja

Wakacje 2022. Tragiczny bilans wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w Polsce. Niestety ich liczba jest bardzo wysoka. Od początku wakacji 2022 w Polsce doszło już do 254 tragedii drogowych.

Duża policyjna akcja! Piraci drogowi mają się czego bać. Posypią się mandaty za to przewinienie

i

Autor: Policja Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w Polsce podczas wakacji 2022.
Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Regularna bijatyka nad jeziorem! Bezwzględna bitwa kobiet