Romantyczni wandale chcieli zrobić prezent koleżance. Skończyło się interwencją policji

i

Autor: klimkin/cc0/pixabay Dwaj mężczyźni zniszczyli rabatę z kwiatami. Tłumaczyli się, że chcieli zrobić bukiet dla swojej koleżanki.

Kuriozalne tłumaczenia chuliganów

Romantyczni wandale chcieli zrobić prezent koleżance. Skończyło się interwencją policji

2022-08-11 16:10

Miało być romantycznie, a wyszło żałośnie. Nad ranem w czwartek, 11 sierpnia, dwaj wandale zostali przyłapani na niszczeniu rabaty kwiatowej w Oświęcimiu. Mężczyźni tłumaczyli swoje zachowanie... chęcią zrobienia bukietu dla koleżanki. Ze względu na wczesną porę nie mogli skorzystać z usług kwiaciarni.

Wandale zniszczyli rabatę kwiatową w Oświęcimiu. Tłumaczyli, że chcieli zrobić bukiet dla koleżanki

W czwartek, 11 sierpnia około godz. 5.00 rano policja dostała zgłoszenie dotyczące dwóch, pijanych wandali, którzy grasują w okolicach Oświęcimskiego Centrum Kultury. Mężczyźni zniszczyli znajdującą się tam rabatę kwiatową, a o ich chuligańskiej działalności świadczyły ślady ziemi i leżące na chodniku, wyrwane z rabaty rośliny. Idąc tym tropem funkcjonariusze natknęli się na 47-letniego mieszkańca Oświęcimia oraz 38-letniego mieszkańca Chełmka (powiat oświęcimski). Obaj mieli ręce pobrudzone ziemią, w których trzymali bukiety. 

Zatrzymani mężczyźni nie wypierali się, że to oni zdemolowali rabatę. Wytłumaczyli nawet funkcjonariuszom, dlaczego posunęli się do chuligańskiego czynu. 

PRZECZYTAJ: Małopolska: Policja zatrzymała 27-letnią oszustkę, która szykowała się do ślubu

Bukiety stworzone z kwiatów wyrwanych z rabaty chuligani zamierzali... wręczyć swojej koleżance jako prezent. O tak wczesnej porze nie mogli skorzystać z usług kwiaciarni, dlatego zniszczyli miejsce, które ma cieszyć oczy wszystkich mieszkańców miasta. Funkcjonariusze poinformowali mężczyzn o popełnionym wykroczeniu naruszenia przepisów porządkowych, za co wniosek o ich ukaranie zostanie skierowany do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu.

Sonda
Czy kary za akty wandalizmu powinny być bardziej dotkliwe?
Pracownica banku ukradła klientom 2 miliony złotych!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE