Paweł M. Misiek będzie dziś przesłuchiwany w prokuraturze w Katowicach

i

Autor: cbsp

Areszt za wysłanie "Miśka" do szpitala

Kibol Cracovii w biały dzień zmasakrował "Miśka". Robert B. trafił za kratki

2022-10-03 12:36

Policja zatrzymała kibola Cracovii Roberta B., który w biały dzień w Krakowie miał dotkliwie pobić Pawła M. "Miśka", byłego lidera bojówki Wisły Kraków. Współpracujący obecnie z wymiarem sprawiedliwości "Misiek" trafił do szpitala. W trakcie bójki doznał między innymi pęknięcia oczodołu, uszkodzenia oka oraz zerwania więzadła. Zgodnie z decyzją sądu, Robert B. trafił do aresztu.

Paweł M. "Misiek" pobity w Krakowie w biały dzień. Policja zatrzymała sprawcę

Pod koniec września w Krakowie został pobity Paweł M. "Misiek", były lider bojówki kiboli Wisły Kraków. "Misiek" miał wielu wrogów wśród dawnych kolegów po tym, gdy poszedł na współpracę z policją zostając małym świadkiem koronnym. Niemniej sprawcą jego nieszczęścia nie był żaden z byłych przyjaciół, lecz pseudokibic klubu z drugiej strony Błoń, czyli Cracovii. Do zdarzenia doszło w biały dzień, kilkaset metrów od komisariatu policji. W wyniku ataku "Misiek" doznał poważnych obrażeń i trafił do szpitala. Po 20-minutowej walce Paweł M. miał pęknięty oczodół, uszkodzone oko, uraz kolana oraz zerwane więzadło. Jak poinformował Szymon Jadczak z wp.pl, napastnik, który rzucił się na "Miśka" został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego PolicjiRobert B. usłyszał zarzuty spowodowania u pokrzywdzonego obrażeń ciała skutkujących rozstrojem zdrowia na czas powyżej siedmiu dni, kierowania w trakcie zadawania uderzeń gróźb pozbawienia życia w celu wywarcia na niego wpływu jako świadka i oskarżonego w prowadzonych postępowaniach sądowych i prokuratorskich, a także znieważenia pokrzywdzonego. Sąd wyraził na zastosowanie wobec Roberta B. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Sonda
Czy polskie prawo radzi sobie z zachowaniem pseudokibiców?
Kraków: wiadukt w Batowicach został zamknięty, obowiązuje na nim nowa organizacja ruchu. Od tej pory będzie dostępny tylko dla pieszych i rowerzystów

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki