Koronawirus, czwarta fala. Ile jest zakażeń w Małopolsce? [20.10.2021]

2021-10-20 11:15
Koronawirus, czwarta fala. Ile jest zakażeń w Małopolsce? [20.10.2021]
Autor: fernando zhiminaicela/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus 20 października - ile osób jest zakażonych? Sprawdzamy najnowsze dane, które w środę (20.10.2021) są przekazywane przez Ministerstwo Zdrowia. Ile osób w ciągu ostatniej doby otrzymało pozytywny wynik testu na koronawirusa oraz ilu pacjentów zmarło? Jak wygląda stan zachorowań w woj. małopolskim? Zobacz najnowsze dane z raportu 20 października 2021 roku.

Koronawirus 20 października - ile jest dzisiaj zakażeń?

Koronawirus w Polsce - ile jest zakażeń w środę (20.10.2021)? O ile wzrosła liczba zakażeń w ciągu ostatniej doby w swoim raporcie poinformuje Ministerstwo Zdrowia. Najnowsze dane dotyczące liczby zakażeń w Polsce oraz informacja o tym, ilu pacjentów zmarło w ciągu minionej doby pojawiają się na rządowych stronach około godziny 10:30. Dzisiaj wyjątkowo, ze względu na awarię systemu Ministerstwo Zdrowia przekazało raport z opóźnieniem. Z danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w Polsce mamy 5559 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 21 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 54 osoby. Bilans od początku pandemii w Polsce - liczba zakażonych koronawirusem: 2 950 616/ 76 254 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Przypomnijmy, że wczoraj (19 października) w Polsce potwierdzono 3931 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 15 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 49 osób. 

PRZECZYTAJ: Kraków. Tego jeszcze nie było! Kobieta wyszła na spacer z... gołębiami. Tam je schowała

Koronawirus 20 października - raport z województw

Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w Polsce i w poszczególnych województwach? Każdego dnia Ministerstwo Zdrowia publikuje najnowsze dane dotyczące liczby zakażeń i zgonów w Polsce. W Małopolsce wykryto 260 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Przypomnijmy, że wczoraj (19 października) w Małopolsce wykryto 183 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Odnotowano 5 przypadków śmiertelnych, z których 1 wynikał wyłącznie z choroby COVID-19.

ZOBACZ: Handlował narkotykami pod klubem w Nowym Sączu. Takich klientów się nie spodziewał

Sonda
Obawiasz się czwartej fali koronawirusa?
Express Biedrzyckiej - prof. Leszek Balcerowicz: PiS otumanił część społeczeństwa. Te zmiany to arogancja i pogarda dla Polaków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE