Kraków. Polował na krety w Parku Tysiąclecia! Uzbrojony senior był wulgarny i agresywny

2022-01-21 13:22
Kraków. Polował na krety w Parku Tysiąclecia! Uzbrojony senior był wulgarny i agresywny
Autor: Beeki/cc0/pixabay Kret/zdjęcie ilustracyjne

Dość specyficzne zajęcie znalazł sobie starszy mężczyzna, którego zachowanie wzbudziło niepokój innych osób odwiedzających Park Tysiąclecia w Krakowie. Otóż uzbrojony w długie, ostre narzędzie senior... polował na krety. Wbijając szpikulec w kretowiska usiłował zabić żyjące pod ziemią, niewielkie zwierzątka. Jego działalność zakończyła się interwencją straży miejskiej.

Kraków. Polował na krety w Parku Tysiąclecia! Uzbrojony senior był wulgarny i agresywny

Nietypową interwencję przeprowadzili wczoraj (20 stycznia) w Parku Tysiąclecia strażnicy miejscy z Krakowa. Późnym wieczorem dyżurny otrzymał powiadomienie dotyczące specyficznej działalności starszego mężczyzny. Senior uzbrojony w długie, ostre narzędzie polował... na krety. Usiłował je zabijać, rozkopując kretowiska i wbijając w nie swoją "broń". Kiedy patrol pojawił się na miejscu zgłaszający wskazał kilkanaście kretowisk z wbitymi kijami oraz oddalającego się mężczyznę. Strażnicy dogonili seniora, ale on nie miał ochoty na rozmowę z mundurowymi i stał się agresywny oraz wulgarny.

PRZECZYTAJ: Kraków. Szef szpitala im. Rydygiera: "Mamy problem z pacjentami niecovidowymi"

Mężczyzna nie reagował na polecenia strażników i nie chciał im ujawnić swoich danych osobowych. Myślał, że takie zachowanie ujdzie mu płazem, lecz gdy usiłował oddalić się z miejsca interwencji, strażnicy dokonali jego ujęcia. Wówczas senior zaczął się skarżyć na ból w klatce piersiowej, dlatego na miejsce wezwano karetkę pogotowia ratunkowego. Po ustaleniu danych osobowych "łowcy kretów", funkcjonariusze straży miejskiej sporządzili przeciwko niemu wniosek do sądu o ukaranie za popełnione wykroczenia. Usunięto również wbite w kretowiska kije, ponieważ mogły być one niebezpieczne dla dzieci zjeżdżających na sankach z pobliskiej górki.

ZOBACZ: Doktorantka UJ miała głosić rasistowskie poglądy. Jest decyzja uczelni

Sonda
Ja oceniasz pracę straży miejskiej w Krakowie?
Zabójstwo w Krakowie. Podczas libacji dźgnął nożem 74-latka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE