Matura 2022: angielski rozszerzony 9.05.2022. Mamy arkusze CKE i odpowiedzi eksperta do zadań z arkusza CKE.Relacja na żywo

i

Autor: KASIA ZAREMBA / SUPER EXPRESS, CKE Matura 2022: angielski rozszerzony 9.05.2022. Mamy arkusze CKE i odpowiedzi eksperta do zadań z arkusza CKE.Relacja na żywo

Matura 2022: angielski rozszerzony 9.05.2022. Arkusze CKE i odpowiedzi eksperta do zadań z angielskiego! Relacja na żywo

2022-05-09 19:38

Matura 2022 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym: 9 maja 2022. Drugi tydzień sesji maturalnej rozpoczyna się egzaminem z rozszerzonego i dwujęzycznego angielskiego. W relacji na żywo przekazujemy wszystkie najważniejsze wiadomości na temat tych egzaminów: sprawdzamy, czy pojawiają się przecieki, jakie są pytania, zadania, temat wypracowania i rozprawki oraz publikujemy arkusze CKE i odpowiedzi. Wszystko, co musisz wiedzieć o rozszerzeniu z angielskiego – w jednym miejscu, na SE.pl.

Arkusz CKE i odpowiedzi naszego eksperta z matury 2022 z angielskiego rozszerzonego znajdziesz w galerii - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ!

Matura 2022: język angielski na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym. Do tych egzaminów podchodzą tylko chętni maturzyści, ale to nie znaczy, że nie towarzyszą im nerwy, emocje, niepewność. W relacji na żywo publikujemy wszystkie najważniejsze wiadomości na temat rozszerzenia z angielskiego na maturze 2022.

Zobacz: Matura 2022 język angielski: Odpowiedzi, pytania, arkusze CKE. Zadania, arkusze i odpowiedzi CKE matura 2022 angielski poziom rozszerzony

Jaki jest temat pracy pisemnej (wypracowania, rozprawki) na rozszerzonym angielskim? Sprawdź, czy pojawiają się wiarygodne przecieki z matury 2022 z angielskiego na poziomie rozszerzonym. Poniżej znajdziesz też arkusze CKE, pytania i zadania z egzaminu oraz odpowiedzi naszych ekspertów i te z klucza Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Odśwież stronę i śledź najnowsze wpisy w naszej relacji na żywo poniżej!

Poniedziałek, 9 maja:

godz. 19.20. Co było na maturze z filozofii 2022?

Sprawdźcie treść zadań i zobaczcie arkusze z matury z filozofii w galerii poniżej! TUTAJ WIĘCEJ.

godz. 18:25. A Wam jak poszło?

godz. 17.55. Matura 2022 z języka angielskiego rozszerzonego do powtórki przez przecieki?

Z komentarzy maturzystów, którzy wyszli właśnie z egzaminu wynika, że mogli mieć przecieki. Czy będzie skandal, jak w przypadku matury z j. angielskiego na poziomie podstawowym? Oto, co piszą maturzyści w komentarzach na Twitterze.

TUTAJ ZNAJDZIECIE WIĘCEJ INFORMACJI

godz. 17.10. Zadanie z kaktusami. O co chodzi?

Duże poruszenie wśród maturzystów wywołało zadanie z kaktusami na maturze 2022 z angielskiego rozszerzonego. O co chodzi? O szczegółach piszemy w artykule: Kaktusy hitem matury 2022 również z rozszerzonego angielskiego. W sieci wrze! Jaka jest poprawna odpowiedź? Tego dowiemy się, gdy nasz ekspert rozwiążę arkusz CKE i pod odpowiedzi z angielskiego rozszerzonego.

godz. 16.30. "Jestem w******a". Maturzyści komentują egzamin

Nie wszystkim abiturientom matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym poszła zgodnie z planem. Jak egzamin komentują uczniowie?  ZOBACZCIE POD TYM LINKIEM

godz. 16:05. Egzamin z filozofii na ostatniej prostej

Maturzystom, którzy zdecydowali się zdawać egzamin z filozofii została niespełna godzina do końca. 

godz. 15:45. Matura z rozszerzonego angielskiego była trudna?

godz. 15:15. Mało uczniów zdaje filozofię

Filozofia należy do przedmiotów rzadko wybieranych przez abiturientów. Chęć zdawania z niej egzaminu zadeklarowało 1414 tegorocznych absolwentów, czyli mniej niż pół procent.

godz. 14:50 Trwa matura z filozofii!

Punktualnie o godz. 14:00 rozpoczęła się matura 2022 z filozofii! Uczniowie mają na jej napisanie aż 180 minut.

godz. 14:41 Kiedy wyniki?

Wyniki wszystkich matur będą dokładnie 5 lipca 2022 roku. Z kolei uczniowie, którzy zdawali maturę w terminie poprawkowym, wyniki uzyskają 9 września 2022 roku.

godz. 14:25 Znamy kolejne odpowiedzi!

Uwaga, maturzyści! Nasz ekspert podaje, że w zadaniu 1 poprawne odpowiedzi, to:

 • 1.1 B
 • 1.2 C
 • 1.3 C

Przypominamy, że resztę rozwiązań znajdziecie w galerii na samej górze tego artykułu!

godz. 14:15 Mamy przykładowe odpowiedzi od naszego eksperta!

Arkusze CKE z matury 2022 z angielskiego rozszerzonego są już na naszej stronie! Jak informuje nasz ekspert, który rozwiązuje dla Was testy, w zadaniu 7 poprawne odpowiedzi to:

 • 7.1 B
 • 7.2 C
 • 7.3 B
 • 7.4 A

Więcej odpowiedzi znajdziecie w galerii powyżej!

godz. 14:00 Wystartowała matura z filozofii!

Punktualnie o godz. 14:00 rozpoczęła się matura 2022 z filozofii! Wszystkim maturzystom, którzy zdecydowali się na zdawanie egzaminu z tego przedmiotu, życzymy powodzenia!

godz. 13:45 Odpowiedzi z matury z angielskiego rozszerzonego!

Mamy pierwsze odpowiedzi do matury 2022 z angielskiego rozszerzonego. Jeden z maturzystów podzielił się swoimi odpowiedziami na Twitterze!

Przypominamy, że nie są to oficjalne odpowiedzi, a jedynie przypuszczenia!

godz. 13:30 Co jeśli temat nie został zaznaczony? Czy matura jest nieważna?

Matura 2022 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym jest dla wielu osób przepustką na wymarzone studia. Strata punktów z powodu niezaznaczenia wybranego tematu wypracowania byłaby katastrofą. Na szczęście CKE traktuje abiturientów dość... pobłażliwie!

Szczegóły znajdziecie tutaj: Matura 2022 z angielskiego. "Nie zaznaczyłem tematu"! Co teraz? CKE odpowiada

godz. 13:15 Matura 2022: angielski rozszerzony. Arkusze CKE, pytania oraz odpowiedzi!

Arkusz CKE z matury 2022 z angielskiego na poziomie rozszerzonym oraz odpowiedzi do zadań z arkusza znajdziecie w galerii poniżej po zakończeniu egzaminu. W oczekiwaniu na oficjalny arkusz CKE i odpowiedzi z angielskiego rozszerzonego, przypominamy, z czym maturzyści musieli się mierzyć rok temu.

godz. 13:05 Przecieki z angielskiego hulały na Twitterze. MEiN: "Matury przebiegają spokojnie"

Wiele wskazuje na to, że po raz kolejny doszło do wycieku pytań przed egzaminem maturalnym! Wciąż czekamy na oficjalne stanowisko CKE, tymczasem MEiN w porannej rozmowie zapewniło, że "matury przebiegają spokojnie".

- Tegoroczne matury przebiegają dosyć spokojnie, paradoksalnie, nawet bardziej niż w poprzednich latach – powiedział w poniedziałek (9 maja) rano wiceszef MEiN Tomasz Rzymkowski. Zaznaczył, że nad ich przebiegiem, także pod kątem ewentualnych przecieków, czuwają organy ścigania.

Szczegóły na temat przecieków z angielskiego rozszerzonego znajdziecie TUTAJ.

godz. 12:55 Matura 2022 z angielskiego rozszerzonego. Arkusze CKE i odpowiedzi

Ważna informacja dla wszystkich maturzystów, którzy przystąpili do egzaminu z angielskiego rozszerzonego! W tym tekście znajdziecie arkusze CKE oraz proponowane odpowiedzieć. Bądźcie czujni!

Zachęcamy do odświeżania tego tekstu: Matura 2022 język angielski rozszerzony: Odpowiedzi, pytania, arkusze CKE. Zadania, arkusze i odpowiedzi CKE matura 2022 angielski poziom rozszerzony

godz. 12:40 Przecieki maturze 2022 z angielskiego rozszerzonego? Czy matura zostanie unieważniona?

Ten temat powraca co roku, gdy zaczynają się egzaminy maturalne. Mowa o przeciekach zadań z arkuszy, które pojawiają się tuż przed rozpoczęciem egzaminów. W większości przypadków są one nieprawdziwe, najczęściej są spreparowane przez oszustów, którzy próbują zarobić na naiwności uczniów, którymi targają emocje związane z maturą. Co jednak w sytuacji, gdy rzeczywiście dojdzie do przecieku, a poufna treść arkuszy egzaminacyjnych trafi na forum publiczne? Konsekwencje mogą być naprawdę poważne!

Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

godz. 12:32 Czy są przecieki na polski rozszerzony?

Praktycznie wszyscy maturzyści potwierdzają wiarygodność przecieków z angielskiego rozszerzonego. Teraz część z nich prosi o pytania i odpowiedzi na... polski rozszerzony!

Przypominamy, że nie warto wierzyć przeciekom, a polegać wyłącznie na własnej wiedzy!

godz. 12:20 Najlepsze memy! Plaga przecieków i... kaktusy

Tegoroczni maturzyści nie zostawiają na maturze 2022 z angielskiego rozszerzonego suchej nitki! W internecie aż roi się od memów, nawiązujących do arkusza CKE z angielskiego!

Zobacz sami: Matura 2022: angielski rozszerzony. Plaga przecieków i... kaktusy! Ręce opadają tylko się śmiać [GALERIA]

godz. 11:46 Kaktusy hitem matury 2022 również z rozszerzonego angielskiego. W sieci wrze!

Kaktusy stały się tematem przewodnim matury 2022. Dlaczego? Wcale nie chodzi o treść zadań w arkuszach CKE. Maturzyści wymyślili specjalną akcję, związaną właśnie z kaktusami. Miała ona dotyczyć egzaminu z języka polskiego, który odbył się 4 maja. Okazuje się, że kolczasta roślina znalazła również swoje miejsce na poniedziałkowym egzaminie z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym!

Szczegóły: Kaktusy hitem matury 2022 również z rozszerzonego angielskiego. W sieci wrze!

godz. 11:25 Matura 2022 z angielskiego. "Nie zaznaczyłem tematu"! Co teraz?

Matura 2022 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym jest dla wielu osób przepustką na wymarzone studia. Strata punktów z powodu niezaznaczenia wybranego tematu wypracowania byłaby katastrofą. Na szczęście CKE traktuje abiturientów dość... pobłażliwie!

Szczegóły znajdziecie tutaj: Matura 2022 z angielskiego. "Nie zaznaczyłem tematu"! Co teraz? CKE odpowiada

godz. 11:14 Co było w arkuszu CKE?

Emocje powoli opadają, a uczniowie chętnie dzielą się informacjami o tym, co znalazło się w arkuszu CKE z angielskiego rozszerzonego. Jak piszą na Twitterze, w ostatnim zadaniu do wyboru było napisanie rozprawki lub artykułu.

- Temat artykułu był zajebisty, ale ze nienawidzę pisać artykułów to nawet nie powtarzałam sobie budowy pisania go i nie podjęłam się napisania go, ale still ten drugi temat do za i przeciw nie był zły - pisze jedna z maturzystek.

godz. 10:48 Co z maturą z angielskiego?

Według opinii maturzystów, przecieki się sprawdziły! Niektórzy z nich obawiają się teraz konsekwencji, które może wyciągnąć CKE. Czy matura 2022 z angielskiego rozszerzonego zostanie unieważniona?

Na razie nie ma takich decyzji, więc radzimy maturzystom uzbroić się w cierpliwość!

godz. 10:30 Uczniowie potwierdzają, że przecieki się sprawdziły!

Na Twitterze aż huczy od komentarzy o tym, że przecieki były prawdziwe! Jeśli te informacje się potwierdzą, to będzie kolejna sytuacja, gdy pytania egzaminacyjne przedostały się do sieci. Przypomnijmy, że pierwsze przecieki pojawiły się na języku angielskim podstawowym. Sprawę już bada prokuratura.

Szczegóły: Matura 2022: Angielski. Był przeciek! CKE zawiadamia prokuraturę! Kto złamał procedury?!

godz. 10:15 Wiemy, jakie pytania były w arkuszu CKE!

Część uczniów skończyła już pisać maturę z angielskiego rozszerzonego. W internecie dzielą się swoimi opiniami oraz informacjami o tym, jakie pytania znalazły się w arkuszu CKE. Jak wyjaśniają, trzeba było napisać rozprawkę o kieszonkowym.

godz. 10:04 Przecieki okazały się prawdziwe?

Pierwsi maturzyści zaczynają opuszczać sale egzaminacyjne! Niektórzy z nich potwierdzają, że przecieki, które krążyły w internecie okazały się prawdziwe!

godz. 9:46 Pytania i odpowiedzi wyciekły do internetu?

Przed maturą z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym maturzyści zadawali pytania czy przecieki, które pojawiły się na Twitterze są prawdziwe: "te przecieki sa legitne czy nie?", "nie gadajcie, że są przecieki". Niektórzy ostrzegają, że przecieki są fałszywe: "jak coś to, fejk nie dajcie się nabrać. Zadanie 8 to jest zawsze zadanie, gdzie sie wpisuje jedno słówko, które nie jest podane, więc odpada ten leak".

Więcej informacji: Matura 2022: angielski rozszerzony. Przecieki przed kolejnym egzaminem?! Odpowiedzi pojawiły się na Twitterze? "Nie gadajcie, że są przecieki"

godz. 9:33 Co jest w arkuszu CKE? Uczniowie obawiali się jednego

Już od ponad 30 minut trwa matura 2022 z angielskiego na poziomie rozszerzonym. Przed samym rozpoczęciem egzaminu uczniowie obawiali się.. listu. Jaki pytania pojawiły się w arkuszu CKE? Czekamy na pierwsze opinie maturzystów, którzy opuszczą sale egzaminacyjnej.

Podczas matury 2021 roku, uczniowie musieli napisać rozprawkę, w której należało określić stanowisku, w kwestii udostępniania przez muzea oraz galerie sztuk swoich dzieł online.

godz. 9:27 Kiedy wyniki?

Punktualnie o godz. 9:00 rozpoczęła się matura z języka angielskiego. Wyniki wszystkich matur będą dokładnie 5 lipca 2022 roku. Z kolei uczniowie, którzy zdawali maturę w terminie poprawkowym, wyniki uzyskają – 9 września 2022 roku.

godz. 9:00 Czas start!

Rozpoczęła się właśnie matura 2022 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym! Uczniowie mają na jej napisanie dokładnie 150 minut minut.

Powodzenia!

godz. 8:45 Uczniowie wchodzą do sal!

Zostało już tylko 15 minut do rozpoczęcia egzaminu maturalnego z angielskiego. Jakie nastroje towarzyszą uczniom? Większość z nich jest spokojna i raczej nie obawia się matury. 

godz. 8:30 Matura 2022 z języka angielskiego. Czy w internecie są przecieki?

Do matury 2022 z języka angielskiego zostało już naprawdę bardzo mało czasu! Nic dziwnego, że uczniowie zaczęli gorączkowo przeszukiwać internet w poszukiwaniu przecieków. Czy do sieci wyciekły pytania i odpowiedzi? Przypominamy, że nie warto wierzyć w jakiekolwiek przecieki. Podczas egzaminu najlepiej polegać wyłącznie na swojej wiedzy!

godz. 8:22 Ile czasu mają maturzyści?

Za kilkanaście minut rozpocznie się matura z angielskiego! Jak informuje CKE, maturzyście będą mieli na jej rozwiązanie aż 150 minut.

godz. 8:00 Została godzina do rozpoczęcia egzaminu!

Punktualnie o godz. 9:00 tegoroczni maturzyści przystąpią do egzaminy maturalnego z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym! Przypominamy, że na naszej stronie opublikujemy arkusze CKE oraz proponowane odpowiedzi!

Szczegóły znajdziecie w tym tekście: Matura 2022: angielski rozszerzony 9.05.2022. Arkusze CKE, odpowiedzi. Rozwiązania zadań z matury z angielskiego. Arkusze i odpowiedzi CKE matura 2022 angielski poziom rozszerzony 9 maja 2022

godz. 7:54 Matura 2022 z filozofii

Oprócz języka angielskiego, maturzyści sprawdzą swoją wiedzę z filozofii. Egzamin maturalny 2022 z filozofii rozpocznie się punktualnie o godzinie 14:00.

godz. 7:40 Arkusze z języka angielskiego znajdziesz tutaj!

Uwaga, maturzyści! Przygotowaliśmy teksty, w którym znajdziecie arkusze CKE oraz proponowane odpowiedzi, gdy zostaną opublikowane na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej!

Arkusze CKE z matury 2022 z angielskiego na poziomie rozszerzonym znajdziecie TUTAJ: Matura 2022 język angielski: Odpowiedzi, pytania, arkusze CKE. Zadania, arkusze i odpowiedzi CKE matura 2022 angielski poziom rozszerzony

godz. 7:21 Matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym

Jak informuje CKE, do matury 2022 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym przystąpi 201 tys. maturzystów.

godz. 7:00 Dzisiaj kolejny dzień matur!

W poniedziałek, 9 maja uczniowie zmierzą się z kolejnymi testami maturalnymi. Punktualnie o godz. 9:00 maturzyści rozpoczną maturę z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Natomiast o 14:00 obędzie się egzamin z filozofii.

23.00 Ostatnie powtórki, poszukiwanie przecieków… Rano matura 2022: angielski rozszerzony

Wieczór przed egzaminem maturalnym z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, dla wielu maturzystów, którzy jutro się z nim zmierzą, jest mocno stresujący. Najwięcej niepewności budzi wypracowanie, a właściwie jego forma. Maturzyści przeczesują internet w poszukiwaniu przecieków. Przypominamy, że najważniejsze wiadomości nt. matury 2022 z rozszerzonego angielskiego znajdziesz w tym artykule, w naszej relacji na żywo. Opublikujemy tu tematy wypracowań, treść zadań, arkusze CKE, a później sugerowane odpowiedzi.

22.30 Pół miliona matur z angielskiego – w tym rozszerzone i dwujęzyczne

Język angielski jest najpopularniejszym z języków na maturze 2022 na poziomie podstawowym i najczęściej wybieranym przedmiotem spośród matur na poziomie rozszerzonym. Efekt? W tym roku, w sesji majowej, zostanie przeprowadzonych prawie pół miliona egzaminów z języka angielskiego na wszystkich poziomach: podstawowym, rozszerzonym i dwujęzycznym. Pierwsze z nich odbyły się w piątek, a dwa ostanie: PR i DJ – w poniedziałek, 9 maja. Będziemy je śledzić i relacjonować w tym artykule – w relacji na żywo na SE.pl.

21.30 List? Artykuł? Rozprawka? Co będzie na rozszerzeniu z angielskiego?

Jaki będzie temat i forma wypracowania na maturze 2022 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym? W ubiegłym roku maturzyści mieli do wyboru rozprawkę albo list. A w tym? Nadzieje są niemałe: jedni chcieliby artykuł, inni klasyczną rozprawkę. A co będzie? Tego, póki co, nie wie nikt.

20.30 Jaki temat na maturze z angielskiego? Jaka rozprawka lub wypracowanie?

Jaki temat pojawi się na maturze z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym? Jaki będzie temat wypracowania? Jeśli nie dojdzie do przecieku, to maturzyści dowiedzą się tego dopiero w poniedziałek (9.05) o godz. 9.00. Jakie tematy wypracowania mogli wybrać maturzyści w maju 2021 roku?

Wypowiedz się na jeden z poniższych tematów. Wypowiedź powinna zawierać od 200 do 250 słów i spełniać wszystkie wymogi typowe dla formy wskazanej w poleceniu.

 1. Wiele muzeów i galerii sztuki udostępnia swoje zbiory online. Napisz rozprawkę, w której przedstawisz dobre i złe strony takiego rozwiązania.
 2. Anglojęzyczna gazeta internetowa postanowiła zorganizować kampanię promującą aktywność fizyczną wśród młodzieży. Napisz list do redakcji popierający tę inicjatywę. W swoim liście uzasadnij, dlaczego uważasz, że taka kampania jest potrzebna, i zaproponuj, w jaki sposób mógłbyś/mogłabyś wesprzeć działania organizatorów.

19.40 Matura 2022: Rozszerzony angielski coraz bliżej. Jakie nastroje wśród maturzystów?

Liczą na dobry i ciekawy temat wypracowania/rozprawki, a o resztę są spokojni – to krótkie podsumowanie części maturalnych komentarzy przed poniedziałkowym egzaminem z rozszerzonego angielskiego. Inni – mimo że przygotowywali się od dawna i rozwiązali bardzo wiele arkuszy – mocno się stresują.

18.55 Angielski najpopularniejszym przedmiotem na maturze

Sposób wszystkich przedmiotów maturalnych to właśnie język angielski jest wybierany najchętniej przez uczniów, którzy muszą zadeklarować, jaki przedmiot rozszerzony będą zdawać. Angielski na poziomie rozszerzonym wybrały 2/3 tegorocznych absolwentów szkół średnich. I to właśnie oni w poniedziałek o godz. 9.00 rozpoczną swój kolejny egzamin.

18.20 Rozszerzone matury 2022. Oto sposoby maturzystów!

Za nimi przedmioty obowiązkowe na poziomie podstawowym, a przed nimi – rozszerzenia. Maturzyści szykują się do kolejnych egzaminów. Wspólnie z nimi sprawdzamy więc, jakie mają sposoby na naukę i którymi egzaminami z maturalnego maratonu stresują się najbardziej.

Zobacz: Matura 2022. Uczniowie już myślą o dodatkowych przedmiotach. Zdradzają najlepsze sposoby na naukę!

17.45 Przeciek na maturze z angielskiego! Temat krążył po sieci

Skandal na maturze 2022. Przed egzaminem z języka angielskiego na poziomie podstawowym doszło do przecieku! Jak już informowaliśmy na SE.pl – w sieci już w piątek rano, przed rozpoczęciem egzaminu, krążyło zdjęcie arkusza CKE z treścią najwyżej punktowanego zadania: dłuższej formy pisemnej. W tym roku trzeba było napisać wpis na bloga o dojeżdżaniu do szkoły rowerem. Centralna Komisja Egzaminacyjna potwierdziła, że doszło do nieprawidłowości i zawiadomiła prokuraturę!

Czy przed maturą 2022 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym też dojdzie do przecieku i wycieku treści arkusza CKE?

17.10 Co na rozszerzonym angielskim? Zobacz arkusze CKE

Ostatnie przygotowania przed maturą 2022 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym? Zobacz, czego spodziewać się po poniedziałkowym (9.05) egzaminie. Jak będą wyglądały arkusze CKE, poszczególne zadania i pytania? Tego jeszcze nie wiemy, ale warto zapoznać się z treścią arkuszy z ubiegłego roku. Znajdziesz je w galerii poniżej!

16.35 Rozszerzony angielski i… filozofia. Rozpoczyna się kolejny tydzień matur 2022 [HARMONOGRAM]

W poniedziałek, 9 maja, rozpoczyna się kolejny tydzień matury 2022. Kolejne dni to kolejne egzaminy na poziomie rozszerzonym, do których przystępują chętni absolwenci szkół. W poniedziałek (9.05) język angielski na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym (o godz. 9.00), a w sesji popołudniowej filozofia (o godz. 14.00).

Jak wygląda harmonogram matury 2022 na kolejne dni tygodnia?

 • 10 maja (wtorek): język polski – pr, język francuski – pr, język francuski – dj
 • 11 maja (środa): matematyka – pr, język hiszpański – pr, język hiszpański – dj
 • 12 maja (czwartek): biologia – pr, język rosyjski – pr, język rosyjski – dj
 • 13 maja (piątek): wiedza o społeczeństwie – pr, język niemiecki – pr, język niemiecki – dj

16.00 Matura 2022: Rozszerzony angielski. Do matury zostało 17 godzin

Matura 2022 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym startuje już za 17 godzin: w poniedziałek, 9 maja, o godz. 9.00. O tej samej godzinie rozpoczyna się też dwujęzyczna matura 2022 z języka angielskiego.

Ile potrwają egzaminy maturalne w poniedziałek (9.05)?

 • język angielski poziom rozszerzony – 150 minut
 • język angielski poziom dwujęzyczny – 180 minut
Co sądzą maturzyści z Nowego Sącza o egzaminie dojrzałości?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE