Matury

i

Autor: KATARZYNA ZAREMBA/SUPER EXPRESS Matury

Matura 2022: Matematyka rozszerzona ODPOWIEDZI i arkusze CKE [ZAPIS RELACJI]

2022-05-11 19:16

Matura 2022 z matematyki na poziomie rozszerzonym. W środę, 11 maja 2022, maturzyści przystąpili do egzaminu z rozszerzonej matematyki oraz języka hiszpańskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym. W relacji na żywo przekazywaliśmy wszystkie najważniejsze wiadomości na temat tych egzaminów: sprawdzaliśmy, czy pojawiały się przecieki, jakie były zadania i pytania oraz opublikowaliśmy arkusze CKE i odpowiedzi. Wszystko, co musisz wiedzieć o rozszerzeniu z matematyki – w jednym miejscu, na SE.pl.

Matura 2022 z matematyki na poziomie rozszerzonym: ARKUSZE CKE i ODPOWIEDZI do zadań z egzaminu z rozszerzonej matematyki publikujemy w galerii poniżej. Kliknij zdjęcie i zobacz na kolejnych slajdach treść zdań oraz odpowiedzi naszych ekspertów!

Matura 2022: matematyka na poziomie rozszerzonym. Do tego egzaminu podchodzą tylko chętni maturzyści, ale to nie znaczy, że nie towarzyszą im nerwy, emocje, niepewność. W relacji na żywo publikujemy wszystkie najważniejsze wiadomości na temat rozszerzenia z matematyki na maturze 2022.

Z jakimi zadaniami muszą zmagać się maturzyści na rozszerzonej matematyce? Sprawdź, czy pojawiają się wiarygodne przecieki z matury 2022 z matematyki na poziomie rozszerzonym. Poniżej znajdziesz też arkusze CKE, pytania i zadania z egzaminu oraz odpowiedzi naszych ekspertów i te z klucza Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Zobacz: Matura 2022 matematyka rozszerzona 11.05.2022: Odpowiedzi, pytania, arkusze CKE. Zadania, arkusze i odpowiedzi CKE matura 2022 matematyka poziom rozszerzony

Odśwież stronę (F5) i śledź najnowsze wpisy w naszej relacji na żywo poniżej (pod arkuszami CKE i odpowiedziami)!

19.15 Kończymy naszą relację

To już wszystko w naszej relacji z matury 2022 z matematyki na poziomie rozszerzonym i j. hiszpańskiego. Zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji maturalnych na łamach SE.pl. Jutro maturzystów czeka m.in. egzamin dojrzałości z biologii. Więcej o nim przeczytacie TUTAJ.

19.10 Mamy już arkusze CKE z j. hiszpańskiego

CKE opublikowała arkusze z j. hiszpańskiego. Są one już także na naszych stronach. Jeśli ktoś pisał maturę 2022 z j. hiszpańskiego to warto, aby do nich zajrzał raz jeszcze. Możecie je znaleźć TUTAJ.

18:27 Czekamy na arkusze CKE z j. hiszpańskiego

Już niedługo powinny zostać opublikowane arkusze CKE z j. hiszpańskiego. Jeśli ich szukacie, to na pewno znajdziecie je na łamach SE.pl.

17.30 Mamy już wszystkie odpowiedzi do zadań z matury rozszerzonej z matematyki!

W galerii powyżej znajdziecie kolejne rozwiązania do zadań z matury rozszerzonej z matematyki. Rozwiązaliśmy arkusz CKE wspólnie z nauczycielami!

17.00 Zakończyła się matura z j. hiszpańskiego

Od godz. 14.00 uczniowie zmagali się z maturą rozszerzona i dwujęzyczna z j. hiszpańskiego. Egzamin na poziomie rozszerzonym trwał 150 minut, a dwujęzyczny 180 minut. Gdy tylko będziemy mieć arkusze CKE to opublikujemy je na naszych łamach.

16.25 Powoli kończy się matura z j. hiszpańskiego – na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym

O godz. 14.00 rozpoczęła się matura rozszerzona i dwujęzyczna z j. hiszpańskiego. W sumie przystąpiło do niej ok. 1500 osób: ok. 1 350 osób na poziomie rozszerzonym i ok. 180 osób na poziomie dwujęzycznym. Egzamin na poziomie rozszerzonym trwa 150 minut, a dwujęzyczny trzy godziny.

15.55 Mamy kolejne odpowiedzi do zadań z matury rozszerzonej

W powyższej galerii znalazły się kolejne odpowiedzi do zadań z matury rozszerzonej z matematyki. Chodzi o zadanie numer 14. Przypominamy, że zadania z matury 2022 rozwiązuje nasz ekspert - Dariusz Kulma.

15.30 Kolejne odpowiedzi do zadań z matury rozszerzonej pojawiają się na SE.pl

W galerii powyżej na bieżąco publikujemy kolejne rozwiązania do zadań z matury rozszerzonej z matematyki. Rozwiązujemy arkusz CKE wspólnie z nauczycielami! Sprawdzaj prawidłowe odpowiedzi i rozwiązania zadań w galerii powyżej. Warto odświeżać galerię, bo lada moment pojawią się tam wszystkie odpowiedzi.

14.50 Trwa matura z j. hiszpańskiego – na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym

O godz. 14.00 rozpoczęła się matura rozszerzona i dwujęzyczna z j. hiszpańskiego. W sumie przystąpiło do niej ok. 1500 osób: ok. 1 350 osób na poziomie rozszerzonym i ok. 180 osób na poziomie dwujęzycznym. Egzamin na poziomie rozszerzonym trwa 150 minut, a dwujęzyczny trzy godziny. Powodzenia! Informacje o przebiegu matur z hiszpańskiego znajdziesz na SE.pl.

14.40 Kolejne odpowiedzi do zadań z matury rozszerzonej już na SE.pl

W galerii powyżej na bieżąco publikujemy kolejne rozwiązania do zadań z matury rozszerzonej z matematyki. Rozwiązujemy arkusz CKE wspólnie z nauczycielami! Sprawdzaj prawidłowe odpowiedzi i rozwiązania zadań w galerii powyżej. I tak w zadaniu nr 4 prawidłowy wynik to 5/14, a w zadaniu piątym: 411. W zadaniu 10 prawidłowa odpowiedź to 129. Sprawdź odpowiedzi z rozszerzonej matematyki!

14.25 Odpowiedzi do rozszerzonej matematyki. Teraz wszystko jest już jasne!

Matura z rozszerzonej matematyki sprawiła wiele trudności przystępującym do niej uczniom. Wiele osób nie spodziewało się tak trudnych pytań, nie wszyscy byli na nie przygotowani… Po maturze w sieci rozgorzała dyskusja o prawidłowych wynikach i odpowiedziach do części zadań. Teraz wszystko jest już jasnew galerii powyżej możecie sprawdzić odpowiedzi wskazywane przez nauczycieli matematyki, którzy razem z nami rozwiązują dzisiejszy egzamin!

I tak np. w zadaniu nr 4 (tym z kulami) prawidłowy wynik to 5/14, a nie jak wcześniej obstawiała część maturzystów 9/14. W zadaniu 10 (ciągi) prawidłowy wynik b1, który trzeba było obliczyć to 129. Oczywiście punktuwany jest też sposób dojścia do takiego wyniku – ten prawidłowy jest rozpisany powyżej, w naszej galerii z odpowiedziami do matury z matematyki.

14.15 Rozwiązania i odpowiedzi do matury 2022 z matematyki (poziom rozszerzony)

Przejdź do galerii powyżej i sprawdź zawartość arkusza CKE oraz odpowiedzi do zadań z rozszerzonej matematyki. Wielu maturzystów było zaskoczonych i przerażonych stopniem trudności „rozszerzonej majcy”. Teraz każdy może sprawdzić swoje odpowiedzi z tymi udzielanymi przez naszych ekspertów. Kliknij zdjęcie w galerii powyżej i na kolejnych slajdach sprawdź odpowiedzi do poszczególnych zadań z matematyki w arkuszu CKE.

14.00 Odpowiedzi do arkusza CKE z rozszerzonej matematyki!

W galerii powyżej znajdziesz odpowiedzi do zadań z matury 2022 z matematyki na poziomie rozszerzonym, przygotowane przez naszego eksperta oraz oficjalny arkusz CKE, zawierający wszystkie zadania. Kliknij zdjęcie w galerii powyżej i sprawdź rozwiązania z matury rozszerzonej z matematyki!

Zadania z matury 2022 rozwiązuje nasz ekspert, Dariusz Kulma. To znany matematyk, uhonorowany tytułem Nauczyciela Roku, który od lat pomaga uczniom w przygotowaniach do matury za pośrednictwem swojej strony internetowej jakzdacmaturezmatematyki.pl.

Zobacz też:

Matura 2022 matematyka rozszerzona 11.05.2022: Odpowiedzi, pytania, arkusze CKE. Zadania, arkusze i odpowiedzi CKE matura 2022 matematyka poziom rozszerzony

Matura 2022: Matematyka rozszerzona. Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz tutaj [CKE ODPOWIEDZI PYTANIA MATEMATYKA ROZSZERZONA]

13.40 O godz. 14.00 publikacja arkuszy CKE i odpowiedzi z rozszerzonej matematyki

O godz. 14.00 opublikujemy arkusze CKE z matury 2022 z matematyki na poziomie rozszerzonym – czyli oficjalną treść zadań, z jakimi musieli mierzyć się dziś maturzyści na egzaminie. Co ważniejsze, opublikujemy także ODPOWIEDZI DO ZADAŃ, przygotowane przez naszych ekspertów. Arkusze z rozwiązaniami będą dostępne w tym artykule, w relacji na żywo na SE.pl.

O godz. 14.00 startuje także matura z języka hiszpańskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym.

13.25 Gdzie szukać arkuszy CKE i odpowiedzi z matematyki rozszerzonej?

Gdzie znaleźć treść zadań i pytania z matury 2022 z matematyki na poziomie rozszerzonym? Na SE.pl przygotowaliśmy specjalne artykuły, w których już niedługo opublikujemy pełne arkusze CKE oraz odpowiedzi ekspertów do zadań z rozszerzonej matematyki. Maturzyści będą mogli sprawdzić wyniki i porównać ze swoimi obliczeniami z dzisiejszego egzaminu maturalnego.

Matura 2022 matematyka rozszerzona 11.05.2022: Odpowiedzi, pytania, arkusze CKE. Zadania, arkusze i odpowiedzi CKE matura 2022 matematyka poziom rozszerzony

Matura 2022: Matematyka rozszerzona. Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz tutaj [CKE ODPOWIEDZI PYTANIA MATEMATYKA ROZSZERZONA]

13.15 Gigantyczne emocje po rozszerzonej matematyce. Gorączkowe sprawdzanie odpowiedzi

Po maturze 2022 z matematyki na poziomie rozszerzonym trwa gorączkowe sprawdzanie prawidłowych odpowiedzi na zadania z arkusza CKE. Tegoroczna matura zaskoczyła swoim poziomem wiele osób. O ile we wtorek na języku polskim zaskoczenie było pozytywne, o tyle w środę na matematyce… niekoniecznie.

Matury rozszerzonej nie da się nie zdać, ale dla wielu osób niski wynik z dzisiejszego egzaminu może oznaczać koniec marzeń o wymarzonych studiach (np. politechnicznych). Trzymamy kciuki, żeby ostateczny wynik był wyższy niż ten obecnie zakładany. Już wkrótce opublikujemy pełne arkusze CKE i odpowiedzi ekspertów do zadań z matematyki.

12.55 Pierwsze odpowiedzi już są! „W czwartym 9/14”. Odpowiedzi do zadań w sieci

Maturzyści szukają w internecie odpowiedzi i rozwiązań do zadań z arkusza CKE, by sprawdzić, jak im poszło. Na Twitterze pojawiły się już pierwsze odpowiedzi z rozszerzenia - dzielą się nimi maturzyści.

Zobacz: Matura 2022: matematyka. Odpowiedzi z rozszerzenia już są! "B A A D" - to zaznaczali maturzyści. Jak należało rozwiązać zadania? Dyskusja na Twitterze trwa

12.35 Matura 2022 matematyka rozszerzona: odpowiedzi maturzystów

Maturzyści w sieci wymieniają się informacjami na temat odpowiedzi do zadań z arkusza CKE z rozszerzonej matematyki. Pierwsze przekazywane informacje wskazują na to, że wśród zagadnień, z którymi musieli się mierzyć, są: granice, logarytmy i prawdopodobieństwo zależne.

Maturzyści czekają więc na arkusze CKE i odpowiedzi (opublikujemy je tutaj o godz. 14.00) i wymieniają się informacjami na temat tego, jakie odpowiedzi zaznaczyli w pytaniach zamkniętych. Są odpowiedzi na serio i są takie, które wpisują się w nurt żartów z dzisiejszego egzaminu:

 • „Jakie odpowiedzi mieliście w zamkniętych?”
 • „B A A D xD” – odpisują internauci (z ang. bad – źle), kończąc wymownym „iksde”.

Warto jednak zwrócić uwagę na pułapkę porównywania odpowiedzi z zadań zamkniętych. Ich wersje mogą się różnić, a pełną listę pytań i zadań poznamy dopiero po publikacji pełnego arkusza CKE.

12.15 Maturzyści załamani po rozszerzonej matematyce. Tego się nie spodziewali!

Fala gorzkich, negatywnych komentarzy po zakończeniu matury 2022 z matematyki na poziomie rozszerzonym. Wśród zadań i zagadnień, z jakimi musieli się zmierzyć, maturzyści wymieniają: granice, logarytmy i prawdopodobieństwo zależne. Efekt całego egzaminu? Wielu maturzystów podkreśla, że nie spodziewali się tak trudnych zadań, a rozszerzona matematyka „ich pokonała”.

12.00 Koniec czasu! Rozszerzona matura z matematyki właśnie się zakończyła

Matura 2022 z matematyki na poziomie rozszerzonym właśnie się zakończyła. Maturzyści przystępujący do egzaminu mieli maksymalnie 180 minut, trzy godziny, żeby odpowiedzieć na wszystkie zadania i pytania oraz dokonać obliczeń. Część z nich postanowiła wykorzystać ten czas do końca, sprawdzając po kilka razy swoje wypowiedzi. Inni – świadomi swojego wyniku – wyszli z sal już wcześniej.

Wkrótce opublikujemy tu arkusze CKE i odpowiedzi z rozszerzonej matematyki.

11.55 Maturzyści śmieją się przez łzy. Gorzkie żarty z rozszerzonej matematyki

Śmiech przez łzy? W internecie kipi od ponurych, gorzkich żartów z tegorocznej matury rozszerzonej z matematyki, a właściwie z treści arkusza CKE i zawartych tam zadań. Te negatywnie zaskoczyły wielu absolwentów.

Niektórzy, pomimo poczucia porażki, nie tracą dobrych humorów i starają się żartować ze swoich wyników, choć jeszcze nie poznali prawidłowych odpowiedzi i rozwiązań do zadań. Zobacz najzabawniejsze komentarze maturzystów po maturze 2022 z matematyki na poziomie rozszerzonym: Matura 2022 matematyka. Po poziomie rozszerzonym maturzyści śmieją się przez łzy. "Szkoda jedynie drzew co poszły na arkusz"

11.45 „Może będzie 10 punktów”, „To był nieśmieszny żart”

„Może będzie 10 punktów” – to jeden z internetowych komentarzy po maturze z matematyki na poziomie rozszerzonym. Przypomnijmy – maksymalna liczba punktów do zdobycia to 50. Są też i tacy, którzy liczą na pięć punktów albo nie spodziewają się dostać żadnego.

„To był nieśmieszny żart” – opisuje swoje wrażenia jedna z maturzystek. – Niestety na maturze z matematyki rozszerzonej była matematyka rozszerzona, a akurat z tego się nie przygotowałem – żartuje jeden z maturzystów.

11.20 Matura 2022: Matematyka rozszerzona zaskakująco trudna. Maturzyści załamani

„Ale będzie egzaminator miał ubaw, kiedy zobaczy te czyste kartki” – pisze w sieci jedna z maturzystek. Tegoroczna matura z rozszerzonej matematyki dla wielu osób okazała się zaskakująco trudna.

11.10 „Tak jak myślałam, matma mnie zjadła”. Maturzyści załamani rozszerzeniem

Coraz więcej maturzystów komentuje egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym i nie są to optymistyczne komentarze. Cześć z nich jest załamana.

„Tak jak myślałam, matma mnie zjadła” – pisze jedna z użytkowniczek Twittera. „Poziom trudności wyje*** poza skalę” – dodaje ktoś inny.

10.55 Maturzyści załamani matematyką? Pesymistyczne komentarze

Pierwsze komentarze maturzystów, którzy skończyli maturę rozszerzoną z matematyki 2022, nie są optymistyczne. Poniżej opisywaliśmy informacje o rodzaju zadań i zagadnieniach, jakie znalazły się w arkuszu CKE. Część maturzystów jest załamana!

„Nie skomentuje tego, jak śmieciowo się czuje teraz” – pisze jeden z użytkowników Twittera. – 40% to max, jaki mogę z tego mieć – dodaje inny. Nastroje wśród maturzystów nie są optymistyczne.

10.40 Co na matematyce? „Granice, logarytmy, współczynnik m, prawdopodobieństwo zależne”

Co było na rozszerzonej matematyce? Pierwsi maturzyści wyszli już z sal egzaminacyjnych i w sieci wyliczają zagadnienia i typy zadań, z jakimi musieli się zmierzyć. „Były granice, logarytmy, współczynnik m, prawdopodobieństwo zależne” – pisze w sieci jedna z maturzystek.

10.35 Pierwsze komentarze. Maturzyści załamani? Co było na matematyce?

Matura 2022. Matematyka rozszerzona to jeden z najtrudniejszych przedmiotów podczas całego cyklu egzaminów maturalnych. Abiturienci przystąpili do pisania matury z rozszerzonej matematyki w środę, 11 maja, o godz. 9.00. Wiemy już, jakie są pierwsze komentarze po egzaminie.

Zobacz: Matura 2022: matematyka rozszerzona. Pierwsze komentarze. "Czy ta matma może się już skończyć?"

10.25 „Dość trudna”, „Tylko czekać na 0 proc.”. Komentarze maturzystów

Pierwsze komentarze maturzystów nie są optymistyczne. Absolwenci szkół średnich oceniają rozszerzoną matematykę jako „dość trudną”. Niektórzy piszą, że pozostaje im tylko czekać na zero procent, gdy otrzymają wyniki, a jeszcze inni… żałują drzew, z których powstał papier na dzisiejsze arkusze. Zobacz pierwsze komentarze maturzystów po rozszerzeniu z matematyki na maturze 2022.

10.10 Mniej nauki na maturę? Rewolucja w szkole

Matura 2022 trwa w najlepsze! Aby się do niej przygotować, potrzebne były lata nauki w szkole średniej, godziny spędzone nad lekturami i zadaniami matematycznymi, dziesiątki wykonywanych ćwiczeń i testów na rozszerzeniach… Ta szkoła w Katowicach przekonuje, że można inaczej!

Zobacz: Brak ocen i prac domowych. Nadchodzi rewolucja w szkole. Będzie mniej nauki na maturę! Nowy system wkrótce wchodzi w życie

9.55 Pierwsi maturzyści już skończyli? Rozszerzona matematyka w mniej niż godzinę?

Maturzyści mają maksymalnie trzy godziny na rozwiązanie wszystkich zadań z arkusza matury rozszerzonej z matematyki, ale niektórym wystarczyła… niespełna godzina? W sieci pojawiają się komentarze pierwszych maturzystów, którzy wyszli już z sal egzaminacyjnych. „Łatwa ta matma celuje w 100%” – czytamy na Twitterze. Większość maturzystów wykorzysta jednak większą część dostępnego czasu, by na spokojnie zmierzyć się z zadaniami i posprawdzać dokładnie wyniki i obliczenia. Więcej komentarzy maturzystów już za chwilę!

9.50 Jedni piszą (i liczą) matematykę, a inni myślą o biologii, WOS-ie, geografii

Trwa egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym. W sieci jednak nie milkną dyskusje wśród maturzystów. Jedni siedzą na sali egzaminacyjnej, a inni w sieci szukają wsparcia lub dzielą się komentarzami na temat matur z biologii, WOS-u, geografii, chemii… Każdemu z tych egzaminów już towarzyszą i będą towarzyszyć niemałe emocje.

9.30 Matematyka i hiszpański. W kolejce m.in. biologia i WOS

Sesja maturalna trwa. Przed nami jeszcze wiele egzaminów na poziomie rozszerzonym, a więc nieobowiązkowych, na które maturzyści zapisywali się sami. Dziś matematyka (pr) i język hiszpański (rozszerzony i dwujęzyczny). Co jeszcze przed nami w tym tygodniu?

 • 12 maja (czwartek): biologia – pr, język rosyjski – pr, język rosyjski – dj
 • 13 maja (piątek): wiedza o społeczeństwie – pr, język niemiecki – pr, język niemiecki – dj

Nowy tydzień (16 maja) rozpocznie się od matury z chemii na poziomie rozszerzonym.

9.15 Przecieki na maturze z rozszerzonej matematyki? Czy mogą być prawdziwe?!

Przecieki na maturze – to powracający co roku temat i hasło wpisywane przez maturzystów w wyszukiwarki internetowe. Pojawiającym się w sieci doniesieniom często nie można wierzyć, czasem wydają się nierealne, a czasem… są prawdziwe. Do wycieków treści zadań doszło przy okazji matury z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Czy na matematyce też doszło do wycieku?!

Zobacz: Matura 2022: matematyka rozszerzona. Przecieki na Twitterze to prawdziwe zadania z arkusza CKE?!

9.00 Matura 2022 z matematyki na poziomie rozszerzonym rozpoczęta!

Trzymamy kciuki. Wkrótce opublikujemy pierwsze informacje o treści zadań, jakie pojawiły się na egzaminie, a później arkusze CKE i odpowiedzi naszych ekspertów!

8.55 „Lecimy to rozj***ć” i „Co ma być, to będzie”. Ostatnie komentarze przed matematyką

To już ostatnia chwila na stres i komentarze. Za chwilę, punktualnie o godz. 9.00, wszystko stanie się jasne. Co mówią i piszą maturzyści na chwilę przed wejściem na salę i rozpoczęciem matur?

„Lecimy to rozj***ć” – to jeden z dosadnych, twitterowych komentarzy. „Niby się nie stresuję, bo co ma być, to będzie, ale wiem, że jak tam pójdę, to się zacznie kołowrotek” – pisze jedna z maturzystek w sieci.

8.45 Matematyka rozszerzona. Zdający już na salach. Za chwilę zaczynamy!

Maturzyści zdający dziś egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym za chwilę zaczną swój egzamin. Dla części z nich to najbardziej stresujący sprawdzian podczas całej sesji maturalnej. Większość maturzystów jest już na salach egzaminacyjnych w swoich szkołach, z napięciem oczekując na otrzymanie arkuszy i poznanie treść zadań.

8.35 Matura 2022: matematyka na poziomie rozszerzonym, 11 maja 2022 r. – start: godz. 9.00

Punktualnie o godz. 9.00, w środę, 11 maja, maturzyści w całym kraju rozpoczną egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym. To egzamin nieobowiązkowy. Matematyka – postrach wielu uczniów podczas pierwszych dni maturalnej sesji – jest jednym z chętniej wybieranych przedmiotów rozszerzonych. Nie tak popularnym, jak angielski, ale jednak. Dziś do egzaminu przystępują ponad 83 tys. zdających.

Start o godz. 9.00. Czas na rozwiązanie wszystkich zadań egzaminu to 180 minut, a więc trzy godziny.

8.25 „Generator liczb losowych” na maturze z matematyki. Maturzyści pełni obaw

Maturzyści, którzy dziś przystępują do egzaminu z matematyki na poziomie rozszerzonym, są pełni obaw. W sieci cała fala komentarzy, z których jasno wynika, że absolwenci szkół średnich, którzy dziś mierzą się z matematyką, są bardzo zestresowani.

Wczoraj, przed egzaminem z rozszerzonego j. polskiego, komentarze na Twitterze często zapowiadały, że na wypracowaniu będzie „freestyle” albo „generator słów losowych”. Obawy okazały się niesłuszne. Dziś maturzyści zapowiadają „generator liczb losowych”, ale mamy nadzieję, że na matematyce będzie równie dobrze, jak na polskim.

8.10 Arkusze CKE i odpowiedzi – matura 2022: matematyka rozszerzona

W relacji na żywo na SE.pl publikujemy wszystkie najważniejsze informacje o dzisiejszym egzaminie maturalnym z matematyki na poziomie rozszerzonym. W tym artykule opublikujemy też arkusze CKE i odpowiedzi do zadań, z jakimi mierzą się dziś maturzyści.

W galerii poniżej zamieszczamy ARKUSZE CKE z rozszerzonej matematyki w roku 2021. Z czym wówczas musieli uporać się maturzyści? Zobacz arkusz, treść zadań i odpowiedzi! Kliknij zdjęcie poniżej.

8.00 Przecieki na maturze z matematyki rozszerzonej? Wiemy, czego się spodziewać!

Co będzie na maturze z matematyki rozszerzonej? Czego na pewno nie będzie na arkuszu egzaminacyjnym? Te pytania do ostatnich chwil będą dręczyły maturzystów. Wiemy, czego spodziewać się po tegorocznej maturze i uważnie śledzimy wątek ewentualnych przecieków przed egzaminem.

Zobacz koniecznie: Matura 2022. Matematyka rozszerzona. Co będzie w arkuszach CKE? Sprawdź, czy są pierwsze przecieki

7.50 „Po co ja się zapisywałem?”. Maturzyści odchodzą od zmysłów!

Nastroje wśród maturzystów przed rozszerzoną matematyką są… mieszane. Wielu z nich liczy, że będzie dobrze, inni żałują, że w ogóle zapisali się na rozszerzoną maturę z matematyki. Tak czy inaczej, w środę rano kierują się już do swoich szkół i sal egzaminacyjnych. Początek matury o godz. 9.00.

7.35 Maturzyści liczą na przecieki! Czy treść zadań z matematyki wycieknie do sieci?

To może być jeden z najtrudniejszych, o ile nie najtrudniejszy sprawdzian wiedzy tegorocznych maturzystów. Z tego względu wielu z nich liczy, że przed egzaminem z matematyki rozszerzonej na maturze 2022 pojawią się jeszcze przecieki. Czy to możliwe? Przykład matur 2022 z j. angielskiego pokazuje, że do takich sytuacji może dochodzić. Czy są przecieki przed rozszerzoną matematyką?

Zobacz: Matura 2022: matematyka rozszerzona. Twitter żąda przecieków! "Oddam duszę za przecieki z matmy"

7.25 Dziś rozszerzona matematyka. Sprawdź odpowiedzi z polskiego i angielskiego!

W środę, 11 maja, o godz. 9.00 matura 2022 z matematyki na poziomie rozszerzonym. W tym artykule znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje o dzisiejszym egzaminie. Zanim opublikujemy arkusze CKE i odpowiedzi do zadań z rozszerzonej matematyki, sprawdź, co było na rozszerzeniu z języka angielskiego i z języka polskiego.

Matura 2022: Polski rozszerzony. Arkusze CKE i odpowiedzi. Wiemy, co powinno być w wypracowaniu!

Matura 2022: angielski rozszerzony 9.05.2022. Arkusze CKE i odpowiedzi eksperta do zadań z angielskiego!

7.10 Matura 2022: Matematyka rozszerzona. Zdaje ją ponad 80 tys. osób

W środę (11.05) o godz. 9.00 ponad 83 300 zdających rozpocznie rozwiązywanie zadań matury 2022 z matematyki na poziomie rozszerzonym – informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna. Ponad 77,5 tys. to tegoroczni absolwenci szkół średnich. Pozostali – to osoby z wcześniejszych roczników, które chcą zmierzyć się rozszerzoną wersją egzaminu z matematyki.

6:18 Matura 2022. Matematyka rozszerzona, 11.05.2022

W środę, 11.05.2022, o godzinie 9:00 rozpocznie się matura 2022 z matematyki na poziomie rozszerzonym. Jakie zadania znajdą się w arkuszu CKE?

Matura 2022: matematyka rozszerzona. Co będzie na maturze z matematyki? Poziom rozszerzony w pigułce!

23.00 Ostatnie powtórki, poszukiwanie przecieków… Rano matura 2022 z matematyki na poziomie rozszerzonym

Wieczór przed egzaminem maturalnym z matematyki na poziomie rozszerzonym, dla wielu maturzystów, którzy jutro się z nim zmierzą, jest mocno stresujący. Warto jednak poświęcić ten czas na… odpoczynek. Zamiast zakuwać do późnej nocy czy nerwowo szukać przecieków, lepiej się porządnie wyspać. To Wam się naprawdę przyda! Już od rana wracamy do Was z najnowszymi informacjami maturalnymi. W naszej relacji na żywo znajdziecie najważniejsze wiadomości nt. matury 2022 z rozszerzonej matematyki. Opublikujemy treść zadań, arkusze CKE, a później poprawne odpowiedzi.

22.30 Kiedy wyniki matury 2022?

Matura 2022 potrwa do 23 maja, ale wielu maturzystów już nie może doczekać się wyników. O tym, jak im poszła matura 2022 dowiedzą się jednak dopiero za kilka tygodni. Wyniki zostaną ogłoszone 5 lipca 2022 roku. Jednocześnie, oprócz informacji o wynikach, CKE przekaże szkołom świadectwa i aneksy. Dzięki temu, 5 lipca 2022 zdający otrzymają świadectwa, aneksy i informacje o wynikach.

21:55 Grunt to mieć plan

21.25 Rozszerzona matematyka jednym z najpopularniejszych przedmiotów na maturze

Matematyka jest drugim najchętniej wybieranym przedmiotem maturalnym przez uczniów, którzy muszą zadeklarować, jaki przedmiot rozszerzony będą zdawać. Z danych Ministerstwa Edukacji i Nauki wynika, że matematykę rozszerzoną wybrało 26,8 proc. tegorocznych maturzystów. I to właśnie oni w środę (11 maja) o godz. 9.00 rozpoczną swój kolejny egzamin.

20:50 Arkusze CKE i odpowiedzi z rozszerzonej matematyki 

W środę, tuż po zakończonym egzaminie z matematyki rozszerzonej, w tym artykule opublikujemy zadania, arkusze i odpowiedzi CKE. Pytania i odpowiedzi CKE z matematyki rozszerzonej na maturze 2022 będą się pojawiać na bieżąco, jak tylko rozwiąże je nasz ekspert, Dariusz Kulma, znany matematyk uhonorowany tytułem Nauczyciela Roku.

20.15 Wzory, które mogą przydać się na egzaminie

19:35 Co chcielibyście znaleźć w środę w arkuszu z matematyki?

18.45 Co będzie na maturze z matematyki rozszerzonej?

Do egzaminu z matematyki rozszerzonej pozostało już coraz mniej czasu. Abiturienci do ostatnich chwil próbują sobie przypomnieć najważniejsze rzeczy, które mogą im się przydać. Co zatem warto jeszcze powtórzyć? Oto lista zagadnień, które obowiązują na maturze 2022:

 • liczby rzeczywiste
 • wyrażenia algebraiczne
 • równania i nierówności
 • funkcje
 • ciągi
 • trygonometria
 • planimetria
 • geometria na płaszczyźnie kartezjańskiej
 • stereometria
 • elementy statystyki opisowej, teoria prawdopodobieństwa i kombinatoryka
 • rachunek różniczkowy

WIĘCEJ TUTAJ: Matura 2022: matematyka rozszerzona. Co będzie na maturze z matematyki? Poziom rozszerzony w pigułce!

18.05 Maturzyści boją się matematyki i liczą na przecieki

Przecieki z matematyki rozszerzonej na maturze 2022 budzą tak duże zainteresowanie, że na Twitterze nie brakuje podejrzanych kont, które oferują pomoc w rzekomo jak najlepszym przygotowaniu się do środowego egzaminu. Widać jak na dłoni, że maturzystów, którzy będą zdawać matematykę rozszerzoną ogarnia nie tylko niepewność, ale i strach. Z tego względu wielu z nich liczy, że przed egzaminem z matematyki rozszerzonej na maturze 2022 pojawią się jeszcze przecieki.

ZOBACZ: Matura 2022: matematyka rozszerzona. Twitter żąda przecieków! "Oddam duszę za przecieki z matmy"

17.15 Co na rozszerzonej matematyce? Zobacz arkusze CKE

Ostatnie przygotowania przed maturą 2022 z matematyki na poziomie rozszerzonym? Zobacz, czego spodziewać się po środowym (11.05) egzaminie. Jak będą wyglądały arkusze CKE i poszczególne zadania? Tego jeszcze nie wiemy, ale warto zapoznać się z treścią arkuszy z ubiegłego roku. Znajdziesz je w galerii poniżej!

16.40 Rozszerzona matematyka i hiszpański. Trwa kolejny tydzień matur 2022 [HARMONOGRAM]

Trwa kolejny tydzień matury 2022. Kolejne dni to kolejne egzaminy na poziomie rozszerzonym, do których przystępują chętni absolwenci szkół. Co uczniów czeka jeszcze w bieżącym tygodniu?

Jak wygląda harmonogram matury 2022 na kolejne dni tygodnia?

 • 11 maja (środa): matematyka - pr, język hiszpański - pr, język hiszpański - dj
 • 12 maja (czwartek): biologia – pr, język rosyjski – pr, język rosyjski – dj
 • 13 maja (piątek): wiedza o społeczeństwie – pr, język niemiecki – pr, język niemiecki – dj

16.00 Matura 2022: Rozszerzona matematyka. Do matury zostało 17 godzin

Matura 2022 z matematyki na poziomie rozszerzonym startuje już za 17 godzin: w środę, 11 maja, o godz. 9.00. 

Tego samego dnia maturzyści przystąpią do egzaminu z języka hiszpańskiego - na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym. Początek o godz. 14.

Ile potrwają egzaminy maturalne w środę (11.05)?

 • matematyka poziom rozszerzony – 180 minut
 • język hiszpański poziom rozszerzony – 150 minut
 • język hiszpański poziom dwujęzyczny – 180 minut
Maturzyści zmagali się z egzaminem z matematyki

Zobacz arkusze CKE, treść zadań i odpowiedzi z matury 2021 z matematyki na poziomie rozszerzonym. Kliknij zdjęcie i zobacz, co było na maturze w ubiegłym roku!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE