Ostatnie pożegnanie Jana Makowskiego. Przez trzy kadencje był burmistrzem Proszowic

i

Autor: Urząd Gminy i Miasta Proszowice, Elias_S/cc0/pixabay Były burmistrz Proszowic Jan Makowski zmarł 30 grudnia w wieku 72 lat.

Miał 72 lata

Ostatnie pożegnanie Jana Makowskiego. Przez trzy kadencje był burmistrzem Proszowic

2023-01-04 9:42

W środę, 4 stycznia odbędzie się pogrzeb Jana Makowskiego, byłego burmistrza miasta i gminy Proszowice. Samorządowiec zmarł w wieku 72 lat. Funkcję burmistrza pełnił przez trzy kadencje, a pracę w urzędzie zakończył w 2014 roku. Ceremonia ostatniego pożegnania rozpocznie się o godz. 13.00 w Proszowicach.

Pogrzeb Jana Makowskiego. Były burmistrz Proszowic zmarł w wieku 72 lat

W środę, 4 stycznia o godz. 13.00 rozpocznie się pogrzeb Jana Makowskiego, byłego burmistrza miasta i gminy Proszowice. Msza święta pogrzebowa odbędzie się w kościele parafialnym w Rynku, a po jej zakończeniu kondukt żałobny przejdzie na cmentarz parafialny przy ul. Krakowskiej. Jan Makowski zmarł 30 grudnia w wieku 72 lat. Informację o jego śmierci potwierdził Grzegorz Cichy, obecny burmistrz Proszowic. Samorządowiec przekazał w mediach społecznościowych, że Jan Makowski był hospitalizowany w Wadowicach. Niestety nie udało mu się powrócić do zdrowia.

Kim był Jan Makowski?

Jan Makowski urodził się 13 lipca 1950 roku w Proszowicach. Był nauczycielem w Zespole Szkół w Piotrkowicach Małych i w Zespole Szkół w Proszowicach. Był radnym Rady Miejskiej w Proszowicach, radnym Powiatowej Izby Rolniczej, działaczem Polskiego Stronnictwa Ludowego, druhem Ochotniczej Straży Pożarnej w Opatkowicach, blisko związany z parafią Proszowice. Jan Makowski był burmistrzem Gminy i Miasta Proszowice trzech kadencji w latach 2002-2014. Wybrany został w wyborach bezpośrednich jesienią 2002 roku. Zakończył pracę w urzędzie 7 grudnia 2014 roku.

Konferencja prasowa Krzysztofa Rutkowskiego na temat zaginionej Jagody z Poronina
Sonda
Czy Jan Makowski powinien zostać patronem ulicy w Proszowicach?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki