Roger Waters odleciał, mówi, że wojna to wina NATO, a Rosjanie ochronili świat przed nazistami

i

Autor: Shutterstock Szokujące słowa legendarnego muzyka

Kontrowersje wokół koncertu Watersa

Sprzeczne informacje na temat koncertu Rogera Watersa w Krakowie. Jest komunikat TAURON Areny

2022-09-26 10:46

Zagra czy nie zagra? W weekend w Internecie pojawiły się sprzeczne informacje na temat koncertów Rogera Watersa w Krakowie, które były zaplanowane na wiosnę przyszłego roku. Niedawno ruszyła sprzedaż biletów na to wydarzenie, tymczasem gruchnęła wiadomość, że koncerty zostały odwołane. W mediach społecznościowych zaprzeczył jej Roger Waters. Swój komunikat w tej sprawie wydała TAURON Arena.

Roger Waters zdementował informacje o odwołaniu koncertów w Krakowie

W kwietniu przyszłego roku w TAURON Arenie Kraków miały się odbyć dwa koncerty Rogera Watersa, byłego muzyka zespołu Pink Floyd. Przeciwko występom artysty, który w kontrowersyjnych słowach komentował aneksję Krymu przez Rosjan, zaprotestował radny Łukasz Wantuch, nazywając Watersa "jawnym poplecznikiem Putina". Mimo tego, w połowie września ruszyła sprzedaż biletów na koncerty Watersa.

Tymczasem w weekend gruchnęła wiadomość, że ostatecznie muzyk nie wystąpi w Krakowie. Potwierdził ją między innymi przewodniczący rady miasta Krakowa Rafał Komarewicz. - Roger Waters nie zagra w Krakowie. Kto wspiera Putina i jego propagandę nie powinien mieć wstępu do naszego Miasta! - napisał na FB szef krakowskiej rady miasta. Nie trzeba było długo czekać na komentarz samego artysty. Również za pomocą mediów społecznościowych... zdementował on informację, jakoby koncerty w TAURON Arenie zostały odwołane. Waters stwierdził na FB, że ani on, ani jego management nie zrezygnowali z zaplanowanych występów. Równocześnie Waters odniósł się do inicjatywy radnego Wantucha, by uznać byłego członka Pink Floyd za persona non grata. Waters oskarżył przy tym Wantucha o próby stosowania "drakońskiej cenzury".

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: Paweł M. "Misiek" dostał łomot od kibola przeciwnego klubu. Straszne obrażenia byłego lidera "Sharksów"

Sąd Okręgowy w Krakowie skazał Krzysztofa D. Na 15 lat więzienia za zabicie partnerki. Mężczyzna zadał Lucynie S. 5 ciosów siekierą.

Komunikat TAURON Areny w sprawie koncertów Rogera Watersa w Krakowie

Sprawę kontrowersyjnych koncertów Rogera Watersa zdaje się ostatecznie kończyć komunikat, który pojawił się na stronie internetowej TAURON Areny Kraków. Głosi on, że występ Watersa został odwołany, a decyzję w tej sprawie podjęły wspólnie: agencja koncertowa Live Nation Polska oraz TAURON Arena. W komunikacie nie została wskazana przyczyna podjęcia takiej decyzji, jednak sprzedaż biletów na koncerty Watersa została już wstrzymana. Z informacji użytkowników mediów społecznościowych, którzy zakupili już wejściówki wynika, że otrzymują oni zwrot pieniędzy.

Sonda
Czy koncert Rogera Watersa w Krakowie powinien zostać odwołany?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany