Tak OMIJAJĄ rządowe ZAKAZY! Hotelowe podziemie w Zakopanem

2020-12-04 20:40
Tak OMIJAJĄ rządowe ZAKAZY! Hotelowe podziemie w Zakopanem
Autor: barbaarian/pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

W trudnej sytuacji znalazły się osoby, które żyją głównie z turystyki. Hotele według rozporządzeń rządu powinny być zamknięte, a nocować w nich mogą osoby podróżujące służbowo. Ten właśnie haczyk stał się furtką do "hotelowego podziemia". Reportaż na ten wyemitował program UWAGA! stacji TVN.

Zakopane to typowo turystyczna miejscowość, dlatego wiele osób w związku z pandemią znalazło się w trudnej sytuacji finansowej. Niektórzy radzą sobie jak mogą i... pomimo zakazów przyjmują gości. W jaki sposób? reporterzy programu UWAGA! stacji TVN wybrali się na Podhale udając osoby szukające noclegu. Okazało się, że o to by znaleźć pokój nietrudno.

"Zwolnił się akurat dzisiaj pokój, także mam na święta wolne", "Nikt nie patrzy na to, niech mi pani wierzy to jest jakaś paranoja" - usłyszeli pytając o nocleg. Mało tego, okazało się, że można nawet skorzystać z basenu "Ale jak to? przecież baseny są nieczynne" - dopytywali. - "Basen prywatny" - otrzymali odpowiedź reporterzy.

Dalsza część artykułu poniżej wideo:

Ferie zimowe 2021 przesunięte na późniejszy termin? Premier jasno odpowiedział!

Turystyka delegacyjna na Podhalu

Reporterzy UWAGI! wybrali się nad Morskie Oko, gdzie na szlaku pytali mijane osoby o to, czy są na Podhalu służbowo. "Oficjalnie tak. A nieoficjalnie to wiadomo jak jest." - otrzymali odpowiedź. W jednym z hoteli recepcjonistka podała do podpisania oświadczenie, że jest się na wyjeździe służbowym. "Takie jedno zdanie wystarczy?" - dopytywała reporterka - "Tak, w razie kontroli mamy podkładkę". Właściciele hoteli nie wnikają o cel wizyty.

- Nie wnikam w szczegóły. Jak ktoś mówi, że przyjeżdża służbowo, ma zaświadczenie, to nie będę go dopytywał o szczegóły. Jak miałbym to weryfikować? – powiedział UWADZE! Gerard Wolski, który wynajmuje kwatery i jest taksówkarzem.

Kwatery wynajmowane są również na święta. Taki apartament można wynająć również "na krewnego" właścicieli. "Każdy żyje z tego, nie? Wiecie jak to jest" - mówiła kobieta, którą reporterzy pytali o wynajem domku. - "Oni nam nie dali teraz żadnej pomocy, a my przecież musimy jakoś żyć - mówiła.

Nie tylko Zakopane

Nie tylko w Zakopanem właściciele kwater starają się zarabiać pomimo zakazów. Ostatnio zrobiło się głośno o  Chyrowej na Podkarpaciu gdzie znajduje się "U Schabińskiej Chyrowa Ski", ponieważ właściciel ośrodka wynajmuje... schowki na narty. Więcej: Hotel wynajmuje SCHOWKI NA NARTY zamiast pokoi. KREATYWNA interpretacja przepisów na Podkarpaciu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE