Tak OMIJAJĄ rządowe ZAKAZY! Hotelowe podziemie w Zakopanem

Tak OMIJAJĄ rządowe ZAKAZY! Hotelowe podziemie w Zakopanem
Autor: barbaarian/pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

W trudnej sytuacji znalazły się osoby, które żyją głównie z turystyki. Hotele według rozporządzeń rządu powinny być zamknięte, a nocować w nich mogą osoby podróżujące służbowo. Ten właśnie haczyk stał się furtką do "hotelowego podziemia". Reportaż na ten wyemitował program UWAGA! stacji TVN.

Zakopane to typowo turystyczna miejscowość, dlatego wiele osób w związku z pandemią znalazło się w trudnej sytuacji finansowej. Niektórzy radzą sobie jak mogą i... pomimo zakazów przyjmują gości. W jaki sposób? reporterzy programu UWAGA! stacji TVN wybrali się na Podhale udając osoby szukające noclegu. Okazało się, że o to by znaleźć pokój nietrudno.

"Zwolnił się akurat dzisiaj pokój, także mam na święta wolne", "Nikt nie patrzy na to, niech mi pani wierzy to jest jakaś paranoja" - usłyszeli pytając o nocleg. Mało tego, okazało się, że można nawet skorzystać z basenu "Ale jak to? przecież baseny są nieczynne" - dopytywali. - "Basen prywatny" - otrzymali odpowiedź reporterzy.

Dalsza część artykułu poniżej wideo:

Ferie zimowe 2021 przesunięte na późniejszy termin? Premier jasno odpowiedział!

Turystyka delegacyjna na Podhalu

Reporterzy UWAGI! wybrali się nad Morskie Oko, gdzie na szlaku pytali mijane osoby o to, czy są na Podhalu służbowo. "Oficjalnie tak. A nieoficjalnie to wiadomo jak jest." - otrzymali odpowiedź. W jednym z hoteli recepcjonistka podała do podpisania oświadczenie, że jest się na wyjeździe służbowym. "Takie jedno zdanie wystarczy?" - dopytywała reporterka - "Tak, w razie kontroli mamy podkładkę". Właściciele hoteli nie wnikają o cel wizyty.

- Nie wnikam w szczegóły. Jak ktoś mówi, że przyjeżdża służbowo, ma zaświadczenie, to nie będę go dopytywał o szczegóły. Jak miałbym to weryfikować? – powiedział UWADZE! Gerard Wolski, który wynajmuje kwatery i jest taksówkarzem.

Kwatery wynajmowane są również na święta. Taki apartament można wynająć również "na krewnego" właścicieli. "Każdy żyje z tego, nie? Wiecie jak to jest" - mówiła kobieta, którą reporterzy pytali o wynajem domku. - "Oni nam nie dali teraz żadnej pomocy, a my przecież musimy jakoś żyć - mówiła.

Nie tylko Zakopane

Nie tylko w Zakopanem właściciele kwater starają się zarabiać pomimo zakazów. Ostatnio zrobiło się głośno o  Chyrowej na Podkarpaciu gdzie znajduje się "U Schabińskiej Chyrowa Ski", ponieważ właściciel ośrodka wynajmuje... schowki na narty. Więcej: Hotel wynajmuje SCHOWKI NA NARTY zamiast pokoi. KREATYWNA interpretacja przepisów na Podkarpaciu