Atak dzika na osiedlu Jaroty w Olsztynie. Pies poważnie ranny [ZDJĘCIA]

2020-06-08 8:41 KIC
dzik
Autor: KIC

Od czasu kiedy ASF (afrykański pomór świń) opanował tereny warmińsko-mazurskie, populacja dzików w Olsztynie rośnie w siłę. Nie można ich odławiać i wypuszczać do lasu.

Dzik kontra pies w Olsztynie

- Wychodziłem wyrzucić śmieci i na spacer z psem - mówi Krystian Szulc (34 l.). mieszkaniec Olsztyna. - Kiedy zbliżałem się do śmietnika z krzaków wyskoczył wielki odyniec i ruszył w moją stronę. Pies Martoks (10 l.), którego miałem na smyczy stanął w mojej obronie. Dzik moim amstafem rzucał jak szmacianą lalką.

W starciu z dzikiem pies był bez szans. - Kiedy ucichły jęki psa poszedłem go szukać i znalazłem 50 metrów od śmietnika - relacjonuje pan Krystian. - Pies leżał cały w krwi, nie zastanawiając się ani chwili pojechałem z nim do weterynarza ten założył mu szwy, zrobił prześwietlenie i przepisał leki.

Na szczęście stan Martoksa powoli ulega poprawie. - Teraz dochodzi do siebie - opowiada pan Krystian. - Zadzwoniłem do zarządzania kryzysowego miasta Olsztyna a tam mi powiedzieli, żebym lepiej pilnował psa, a kiedy powiedziałem, że dzik mnie zaatakował to kazali mi powiedzieć gdzie on jest. Powiedziałem, co mam na smyczy go wam przyprowadzić?

Problem dzików w Olsztynie jest poważny, po całym mieście chodzą hardy głodnych dzików, ciekawe kiedy dojdzie do większej tragedii.

Gromda: Brutalny nokaut. Zawodnik wyniesiony na noszach do karetki!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.