Granica

i

Autor: Pixabay Zdj. ilustracyjne.

Zdradziły ich ślady butów

Cieszyli się, że są w Europie, ale strażnicy nie mieli litości! Z Rosji chcieli dotrzeć do Niemiec

Straż Graniczna zatrzymała w okolicach Górowa Iławeckiego (woj. warmińsko-mazurskie) czterech obywateli Tadżykistanu, którzy nielegalnie przeszli przez tzw. zieloną granicę z terytorium Rosji do Polski. Celem ich podroży miały być Niemcy. Mężczyźni zostali już przekazani stronie rosyjskiej.

Nielegalnie wkroczyli do Polski. Zdradziły ich ślady butów

O przekroczeniu granicy rosyjsko-polskiej przez cztery osoby poinformowała polską Straż Graniczną strona rosyjska. Funkcjonariusze z placówki w Górowie Iławeckim ujawnili na pasie ornym kilkanaście śladów butów, wszystkie jednakowej wielkości i z takim samym protektorem na podeszwie.

- Po telefonicznej informacji od jednego z mieszkańców Górowa Iławeckiego patrol SG zatrzymał czterech mężczyzn. Byli to obywatele Tadżykistanu, w wieku od 30 do 39 lat - poinformowała PAP rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG mjr Mirosława Aleksandrowicz.

Jeden z nich miał przy sobie dowód osobisty, drugi prawo jazdy, pozostali nie mieli żadnych dokumentów tożsamości. Powiedzieli, że przylecieli samolotem do Kaliningradu, stamtąd przyjechali taksówką w rejon zielonej granicy, a potem pieszo do Polski. Ostatecznym celem ich podroży miały być Niemcy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Utrudnienia na przejściu granicznym z Rosją. Odprawy wstrzymane

Gen. Polko WNIEBOWZIĘTY konferencją z Tuskiem. „Wspaniałe forum wymiany myśli!”

Obywatele Tadżykistanu już w Rosji

- Byli zabezpieczeni w dodatkową odzież i jednakowe obuwie, stąd identyczne ślady na pasie drogi granicznej. Po przekroczeniu granicy rosyjsko-polskiej, przebrali się i porzucili brudne ubrania w zaroślach. Jak wynika z nagrań, ucieszyli się, że już są w Europie. Idąc w głąb kraju, zacierali ślady gazem pieprzowym - przekazała mjr Aleksandrowicz.

Dodała, że zatrzymanym obywatelom Tadżykistanu postawiono zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy państwowej, do czego się przyznali. Dobrowolnie poddali się karze sześciu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres próby trzech lat. Ponadto każdego z cudzoziemców ukarano grzywną w wysokości 1 tys. zł. Zostali przekazani przez polską Straż Graniczną stronie rosyjskiej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Olsztyn: Cezary G. chciał spalić koleżankę żywcem?! Odpowie za próbę zabójstwa

Sonda
Jak oceniasz pracę Straży Granicznej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE