Policja

i

Autor: policja.gov.pl

Ełk: Pijany ukradł samochód, zdemolował posesję i zabił kilkanaście kur!

2019-10-11 7:01

Do policyjnego aresztu trafił pijany 21-latek, który bez wiedzy swojego znajomego wziął kluczyki od jego auta. Podczas jazdy stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Jakby tego było mało, zabił kilkanaście kur.

Upili się. Jeden z nich wsiadł za kierownicę

W minioną w niedzielę 21-letni mieszkaniec gminy Prostki wieczorem odwiedził swojego znajomego w Ełku. Obaj razem do późnych godzin nocnych pili alkohol. W pewnym momencie, kiedy właściciel mieszkania zasnął, 21-latek w tajemnicy wziął kluczyki od jego auta i pojechał w kierunku Prostek. Niestety po drodze w miejscowości Niedźwiedzkie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji.

Prawie dwa promile alkoholu we krwi

To jednak nie zatrzymało rozpędzonego samochodu, który wjechał na podwórze, uszkadzając różne elementy gospodarstwa i zabijając kilkanaście kur. Rozbite auto pozostawił na posesji i taksówką wrócił do właściciela auta, żeby mu o wszystkim opowiedzieć. Tam też zastali go i zatrzymali policjanci. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że w tym czasie miał 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Osiem lat dla więzienia dla "mistrza" kierownicy

Powstałe w wyniku tego zdarzenia straty właściciel posesji wstępnie oszacował na kwotę około 10 000 zł. 21-latek usłyszał zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara ośmiu lat pozbawienia wolności, świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5.000 zł oraz utrata uprawnień do kierowania. Nie uniknie też odpowiedzialności za spowodowanie strat w mieniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany