Hala Urania w Olsztynie

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyna Remont hali Urania w Olsztynie.

Hala Urania w Olsztynie później niż planowano. Winne braki kadrowe. Padła data

Hala Urania w Olsztynie pierwotnie miała być gotowa w lutym 2023 r. Wykonawca chce przedłużenia zakończenia prac do sierpnia 2023 r. Winne temu były przejściowe kłopoty z pracownikami, głównie Ukraińcami. Wykonawca musiał uzupełnić braki kadrowe. Z kolei miasto szuka firmy, która będzie zarządzać obiektem.

Wykonawca tłumaczy opóźnienia. Ukraińcy wyjechali, brakuje materiałów

Wykonawca hali Urania w Olsztynie poinformował władze miasta o potrzebie wydłużenia terminu realizacji. Pierwotnie hala miała być gotowa w lutym 2023 roku, ale wykonawca chcę przedłużenia zakończenia prac do sierpnia 2023 roku. Powodem były przejściowe kłopoty z pracownikami, ponieważ pracownicy z Ukrainy z chwilą wybuchu wojny wyjechali do swojego kraju, a wykonawca musiał uzupełnić braki kadrowe. Odsunięcie terminu zakończenia budowy jest też podyktowane według wykonawcy sytuacją na rynku materiałów i zerwaniem łańcuchów dostaw. Obecnie wniosek wykonawcy jest rozpatrywany przez miejskich urzędników. Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz poinformował PAP, że obecnie na budowie Uranii pracuje ok. 240 pracowników.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zła wiadomość dla turystów. Płatne parkowanie w znanym mazurskim kurorcie

Miasto szuka zarządcy Uranii. Zgłosiła się firma z Katowic

Ratusz szuka też firmy zarządzającej wyremontowaną Uranią. - Jedna oferta wpłynęła w przetargu, który ma wyłonić operatora hali widowiskowej Urania w Olsztynie. Hala jest w przebudowie, a jej ukończenie przewidziano na przyszły rok - poinformował PAP prezydent Olsztyna. - Tak olbrzymi obiekt, który jest obecnie modernizowany, musi mieć operatora. W związku z tym przygotowaliśmy i ogłosiliśmy postępowanie przetargowe na wybór operatora. Wpłynęła jedna oferta - firmy z Katowic - dodał Piotr Grzymowicz. Obecnie w drodze negocjacji ustalane będą warunki zarządzania Uranią.

Jak wyjaśnił prezydent Olsztyna, do obowiązków operatora będzie należała organizacja imprez sportowych i widowiskowych. Partner prywatny będzie miał prawo do pobierania pożytków w związku z eksploatacją hali. Będzie też udostępniał ją dla potrzeb podmiotu publicznego lub na rzecz wskazany przez podmiot publiczny innych podmiotów w sposób wypracowany w toku negocjacji.

CZYTAJ TEŻ: Rodzice skatowali trzymiesięcznego synka? Internauci bez litości. "Zwyrodnialcy, psychopaci"

Hala Urania w Olsztynie. Co w niej będzie po remoncie?

W głównej bryle przebudowanej Uranii zlokalizowane będzie wielofunkcyjne boisko, wykorzystywane m.in. w rozgrywkach siatkarskich, piłki ręcznej, koszykówki, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, badmintona, futsalu, boksu. W olsztyńskiej hali widowiskowej będę też inne sale: treningowo-rozgrzewkowa z widownią na 500 osób, sala podnoszenia ciężarów, judo, siłownia oraz zaplecze sanitarno–szatniowo-rehabilitacyjne z pomieszczeniami dla zawodników, sędziów, trenerów, cheerleaderek. Powstanie także lodowisko zewnętrzne i podziemny parking. Kontrakt ma wartość prawie 195 mln złotych, z czego ponad 130 mln zł to dofinansowanie unijne.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Warmińsko-mazurskie. Punkty informacyjne dla uchodźców na dworcach przestały działać

Sonda
Kto powinien zostać prezydentem w 2025 roku?
Włodzimierz Cimoszewicz: Szanuję urząd prezydenta, ale Andrzeja Dudy nie szanuję

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki