Hala Urania w Olsztynie

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyna Remont hali Urania w Olsztynie.

Hala Urania w Olsztynie później niż planowano. Winne braki kadrowe. Padła data

Hala Urania w Olsztynie pierwotnie miała być gotowa w lutym 2023 r. Wykonawca chce przedłużenia zakończenia prac do sierpnia 2023 r. Winne temu były przejściowe kłopoty z pracownikami, głównie Ukraińcami. Wykonawca musiał uzupełnić braki kadrowe. Z kolei miasto szuka firmy, która będzie zarządzać obiektem.

Wykonawca tłumaczy opóźnienia. Ukraińcy wyjechali, brakuje materiałów

Wykonawca hali Urania w Olsztynie poinformował władze miasta o potrzebie wydłużenia terminu realizacji. Pierwotnie hala miała być gotowa w lutym 2023 roku, ale wykonawca chcę przedłużenia zakończenia prac do sierpnia 2023 roku. Powodem były przejściowe kłopoty z pracownikami, ponieważ pracownicy z Ukrainy z chwilą wybuchu wojny wyjechali do swojego kraju, a wykonawca musiał uzupełnić braki kadrowe. Odsunięcie terminu zakończenia budowy jest też podyktowane według wykonawcy sytuacją na rynku materiałów i zerwaniem łańcuchów dostaw. Obecnie wniosek wykonawcy jest rozpatrywany przez miejskich urzędników. Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz poinformował PAP, że obecnie na budowie Uranii pracuje ok. 240 pracowników.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zła wiadomość dla turystów. Płatne parkowanie w znanym mazurskim kurorcie

Miasto szuka zarządcy Uranii. Zgłosiła się firma z Katowic

Ratusz szuka też firmy zarządzającej wyremontowaną Uranią. - Jedna oferta wpłynęła w przetargu, który ma wyłonić operatora hali widowiskowej Urania w Olsztynie. Hala jest w przebudowie, a jej ukończenie przewidziano na przyszły rok - poinformował PAP prezydent Olsztyna. - Tak olbrzymi obiekt, który jest obecnie modernizowany, musi mieć operatora. W związku z tym przygotowaliśmy i ogłosiliśmy postępowanie przetargowe na wybór operatora. Wpłynęła jedna oferta - firmy z Katowic - dodał Piotr Grzymowicz. Obecnie w drodze negocjacji ustalane będą warunki zarządzania Uranią.

Jak wyjaśnił prezydent Olsztyna, do obowiązków operatora będzie należała organizacja imprez sportowych i widowiskowych. Partner prywatny będzie miał prawo do pobierania pożytków w związku z eksploatacją hali. Będzie też udostępniał ją dla potrzeb podmiotu publicznego lub na rzecz wskazany przez podmiot publiczny innych podmiotów w sposób wypracowany w toku negocjacji.

CZYTAJ TEŻ: Rodzice skatowali trzymiesięcznego synka? Internauci bez litości. "Zwyrodnialcy, psychopaci"

Hala Urania w Olsztynie. Co w niej będzie po remoncie?

W głównej bryle przebudowanej Uranii zlokalizowane będzie wielofunkcyjne boisko, wykorzystywane m.in. w rozgrywkach siatkarskich, piłki ręcznej, koszykówki, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, badmintona, futsalu, boksu. W olsztyńskiej hali widowiskowej będę też inne sale: treningowo-rozgrzewkowa z widownią na 500 osób, sala podnoszenia ciężarów, judo, siłownia oraz zaplecze sanitarno–szatniowo-rehabilitacyjne z pomieszczeniami dla zawodników, sędziów, trenerów, cheerleaderek. Powstanie także lodowisko zewnętrzne i podziemny parking. Kontrakt ma wartość prawie 195 mln złotych, z czego ponad 130 mln zł to dofinansowanie unijne.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Warmińsko-mazurskie. Punkty informacyjne dla uchodźców na dworcach przestały działać

Sonda
Kto powinien zostać prezydentem w 2025 roku?
Włodzimierz Cimoszewicz: Szanuję urząd prezydenta, ale Andrzeja Dudy nie szanuję
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają