Indykpol AZS Olsztyn zakończył sezon. Będą zmiany w klubie, co z trenerem Danielem Castellanim?

2020-03-28 16:47 SCH
Indykpol AZS Olsztyn
Autor: Grzegorz Czykwin/Indykpol AZS Olsztyn Indykpol AZS Olsztyn zakończył sezon 2019/2020 na 8. miejscu.

Władze PlusLigi zdecydowały o zakończeniu obecnego sezonu. Oznacza to, że siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zajęli w nim 8. miejsce, a do gry wrócą najwcześniej jesienią. Za pośrednictwem klubowych mediów o sytuacji w drużynie akademików poinformował Tomasz Jankowski, prezes Indykpolu AZS Olsztyn.

"Jedyna słuszna decyzja"

Zdaniem prezesa Jankowskiego decyzja o przedwczesnym zakończeniu sezonu, kiedy do rozegrania zostały jeszcze mecze fazy zasadniczej, była dobra. - Tak, to była jedyna słuszna decyzja Rady Nadzorczej PLS, która została podparta dyskusją z prezesami klubów. Chyba wszyscy się tego spodziewali - w sytuacji, gdy priorytetem jest walka z koronawirusem, nie było sensu dyskutować o możliwości dokończenia ligi za miesiąc czy dwa - uważa prezes Indykpolu AZS.

W kolejnym sezonie "zupełnie nowy" AZS

Sezon 2019/2020 to już historia. Pojawia się zatem pytanie, co z drużyną w nowym sezonie. Ruchów kadrowych, jak co roku, z pewnością nie zabraknie. Tomasz Jankowski zapowiedział kilka zmian w drużynie.

Myślę, że to nie jest dobry czas, aby rozmawiać o zmianach w naszej drużynie, ze względu na sytuację na świecie oraz niepewność o losach wielu dyscyplin sportowych oraz poszczególnych klubów.

Mogę jedynie zdradzić, że część kluczowych zawodników poinformowała mnie, że obecny sezon był ich ostatnim w barwach Indykpolu AZS. Trzeba będzie znaleźć ich zastępców - to zadanie będzie należało do nowego trenera, który otrzyma od władz stuprocentową decyzyjność w dobrze nowych siatkarzy. Niewątpliwe, będzie to zupełnie nowa drużyna.

Czy Daniel Castellani zostanie w Olsztynie?

W gronie siatkarzy, którzy wedle pogłosek mieliby opuścić Olsztyn po tym sezonie, znajdują się m.in. kapitan Paweł Woicki, Michał Żurek oraz Czech Jan Hadrava. A co z trenerem Danielem Castellanim, który zaczął pracę w Indykpolu AZS na początku roku?

Daniel Castellani jest jednym z najlepszych trenerów na świecie. Jestem dumny, że tak utytułowany trener i jednocześnie wspaniały człowiek, pracuje w Olsztynie. Cały czas prowadzimy rozmowy, aby Daniel Castellani został szkoleniowcem Indykpolu AZS Olsztyn w nowym sezonie. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, aby dojść do porozumienia i w przyszłym tygodniu poinformujemy kibiców o efektach tych rozmów.

Daniel Castellani
Autor: Indykpol AZS Olsztyn Daniel Castellani jest trenerem Indykpolu AZS Olsztyn od stycznia 2020 roku.
Grzegorz Krychowiak dziękuje służbom medycznym walczącym z koronawirusem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.