Przemoc - zdj. ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Bili, poniżali i grozili. Zgotowali piekło swoim najbliższym.

Jeden chciał ZABIĆ, drugi bił żonę butelką! Warmińsko-mazurska policja na tropie brutali

2020-02-06 11:35

Bili, poniżali i grozili. Zgotowali piekło swoim najbliższym. Ich ofiary są już jednak bezpieczne, ponieważ agresorzy są pod nadzorem policyjnym i mają zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Brutale wpadli w ręce policjantów z Olsztyna i Lidzbarka Warmińskiego.

Lidzbark Warmiński: Bił żonę butelką po głowie

W środę (5 lutego) w Prokuraturze Rejonowej w Lidzbarku Warmińskim 43-latek usłyszał zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad swoją żoną. - Prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu wobec mieszkańca Ornety policyjnego dozoru, zobowiązując mężczyznę do cotygodniowego stawiennictwa w komendzie. Dodatkowo 43-latek ma zakaz jakiegokolwiek kontaktowania się z pokrzywdzoną, zbliżania się do niej oraz musi opuścić mieszkanie, w którym przebywał z żoną - mówi Monika Klepacka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim.

Mężczyzna po kolejnej awanturze, która miała miejsce we wtorek (4 lutego) został zatrzymany przez policjantów. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że jej mąż wszczął bez powodu kłótnię i zaczął ją wyzywać. Agresor bił pokrzywdzoną butelką po głowie, uderzał w twarz, szarpał za ubrania, groził i poniżał. W obawie o swoje życie i zdrowie pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o przestępstwie. Po wykonanych czynnościach policjanci przedstawili 43-latkowi zarzut znęcania się nad żoną.

Olsztyn: Bił matkę, groził śmiercią rodzeństwu

W poniedziałek (3 lutego) funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoją rodziną. - Według ustaleń śledczych 29-latek przez blisko rok miał wszczynać wielokrotnie awantury, podczas których wyzywał rodzeństwo i i groził, że ich zabije. Miał również dodatkowo stosować przemoc fizyczną wobec swojej matki - relacjonuje Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

29-letni mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do osób pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia wspólnie zamieszkiwanego lokalu. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Co grozi za znęcanie się nad bliskimi?

Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Nasi Partnerzy polecają