Olsztyn. Policjanci z obowiązkiem uczestnictwa we mszy? Komenda zaprzecza, ale skąd to pismo?

2021-07-22 11:59
Olsztyn. Policjanci z obowiązkiem uczestnictwa we mszy? Komenda zaprzecza, ale skąd to pismo?
Autor: AndrzejRembowski/cc0/Pixabay.com Policjanci z Olsztyna z obowiązkiem uczestnictwa we mszy świętej? Komendant Piotr Koszczał wysłał do swoich podwładnych pismo z informacją o przebiegu uroczystości w Biskupcu pod Olsztynem.

Policjanci z Olsztyna z obowiązkiem uczestnictwa we mszy świętej? Komendant Piotr Koszczał wysłał do swoich podwładnych pismo z informacją o przebiegu uroczystości w Biskupcu pod Olsztynem, które zaplanowano na 28 lipca. Po ich zakończeniu ma się odbyć msza św., a jeśli któryś z funkcjonariuszy nie zamiaru brać w niej udziału, musi się usprawiedliwić przed Komendantem Miejskim Policji w Olsztynie.

Olsztyn. Policjanci z obowiązkiem uczestnictwa we mszy? Komendant wysłał pismo

Jak informuje Gazeta Wyborcza Olsztyn, policjanci, którzy nie chcą wziąć udziału we mszy świętej, muszą się usprawiedliwić przed Komendantem Miejskim Policji w Olsztynie. Tak wynika z pisma, które Piotr Koszczał wysłał swoim podwładnym.

- Informuję Państwa, że 28 lipca po próbie generalnej o godzinie 11.30 w kościele pw. Jana Chrzciciela w Biskupcu odbędzie się msza święta. Jeżeli ktoś nie zamierza uczestniczyć we mszy, powinien usprawiedliwić się u Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie - przytacza treść pisma Gazeta Wyborcza Olsztyn.

Czytaj też: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Ile o nim wiesz? [QUIZ]

Policjanci z Olsztyna na mszy. Internet komentuje

Jak informuje Gazeta Wyborcza Olsztyn, pismo komendanta z Olsztyna ws. uczestnictwa we mszy świętej trafiło już do internetu, gdzie miało stać się źródłem "drwin, komentarzy i oburzenia". Na forach policyjnych można nawet dowiedzieć się, że aktywność na mszach czy innych uroczystościach ma być lepiej punktowana niż normalna praca każdego z policjantów.

- Niestety to nie służy ani policji, ani Kościołowi - mówi Gazecie Wyborczej Olsztyn jeden z funkcjonariuszy.

Czytaj też: Rozbudowa sieci tramwajowej w Olsztynie. Już wkrótce początek prac. Będą utrudnienia w ruchu

Policjanci z Olsztyna z obowiązkiem uczestnictwa we mszy? Komenda dementuje

Jak informuje Gazeta Wyborcza Olsztyn, do sprawy domniemanego obowiązku uczestniczenia we mszy świętej w Biskupcu odniosła się Komenda Miejska Policji w Olsztynie, dementując te doniesienia.

- Informuję, że uczestnictwo funkcjonariuszy i pracowników cywilnych we mszy świętej z okazji lokalnych obchodów KMP w Olsztynie tegorocznego Święta Policji nie jest obowiązkowe. W związku z wciąż obowiązującym stanem epidemii oraz obostrzeniami, a także zaleceniami sanitarnymi, pragniemy zadbać o to, by podczas uroczystości wykluczyć jakiekolwiek zagrożenie sanitarne. Z tego wynika m.in. dbałość o kontrolę liczby uczestników i dostęp do informacji o miejscu ich przebywania w czasie trwania uroczystości. Pismo, którym się pan posługuje, zostało skierowane do przełożonych policjantów wytypowanych do udziału w uroczystościach - mówi Gazecie Wyborczej Olsztyn Rafał Prokopczyk z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Czytaj też: Grunwald. Opisywał premierowi orientację seksualną dzieci. Czy mieszkańcy odwołają wójta?

Olsztyn. Pijany kierowca zatrzymany przez świadków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE