Taki kolega to nóż w plecy! Mężczyzna nagle dostał list z banku...

2021-10-28 17:28
O dofinansowanie mogą starać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy
Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe O dofinansowanie mogą starać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy

Pewnego dnia mężczyzna z Olsztyna otrzymał list z banku. Później kolejny, a za nim następny. Instytucja domagała się spłaty pożyczki, której skołowany olsztynianin przecież nigdy nie wziął. A jednak! 34-letni kolega znalazł łatwy sposób na zarobek; wykorzystał jego dowód osobisty.

Sprawa fatalnego kolegi trafiła na wokandę sądu w Olsztynie w październiku br. Wcześniej śledztwo przeprowadzili policjanci z miejskiej komendy, bo skołowany mieszkaniec Olsztyna poinformował ich o dziwnych listach z banku, z którego nigdy nawet nie korzystał.

Zobacz też: Barczewo. Zginęły 2 kobiety. Mecenas mówił o "trumnie na kółkach". Córka ofiary: "Przeszedł koło nas z uśmiechem na twarzy". Nowe fakty

Tę sprawę wyjaśnili Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą. Z ich relacji wynika, że 34-letni mieszkaniec Olsztyna wszedł w posiadanie dokumentu tożsamości swojego kolegi, po czym podając się za niego wyłudził pożyczki na kwotę blisko 27 tys. zł. Oszukiwany mężczyzna zorientował się dopiero, kiedy na jego adres zaczęła przychodzić bankowa korespondencja, upominająca się o zwrot zaciągniętych pożyczek. A było ich w sumie 11!

Policyjne dochodzenie zakończyło się sformułowaniem i przedstawieniem 34-latkowi zarzutu oszustwa zagrożonego karą do 8 lat pozbawienia wolności. O jego losie będzie decydował sąd.

Sonda
Czy korzystasz z kredytów konsumenckich/pożyczek?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE