Indykpol AZS Olsztyn

Autor: Grzegorz Czykwin/Indykpol AZS Olsztyn Indykpol AZS Olsztyn - Ślepsk Malow Suwałki 1:3. Do składu akademików wrócił Jan Hadrava

Złamane serca kibiców Indykpolu AZS Olsztyn. Akademicy przegrali w Walentynki

2020-02-15 11:25

Czarna seria siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn trwa. W Walentynki zawodnicy trenera Daniela Castellaniego przegrali 1:3 ze Ślepskiem Malow Suwałki. Była to 11. porażka olsztynian z rzędu. Akademicy mają iluzoryczne szanse na awans do fazy play-off.

11 porażka z rzędu akademików

W Walentynki siatkarze z Olsztyna kolejny raz wystawili swoich kibiców na ciężką próbę. W hali Urania Indykpol AZS znowu nie zdobył nawet punktu, choć przełamanie było blisko.

Spotkanie przebiegiem przypominało to, co akademicy grają od dwóch miesięcy. Olsztynianie przegrali dwa sety, rzucili się do odrabiania strat w trzeciej partii, by przegrać gładko następną odsłonę. Nie pomógł powrót na boisko po kontuzji Czecha Jana Hadravy.

AZS - Ślepsk 1:3

Pierwsze dwa sety rozstrzygnęły się w końcówce. Inauguracyjną partię Ślepsk wygrał 34:32. Olsztynianie obronili kilka piłek setowych, ale w końcu przegrali. W drugiej odsłonie wydawało się, że to gospodarze będą górą, ale Ślepsk wykorzystał błędy popełniane w końcówce i zwyciężył 25:23.

Tylko w trzecim secie AZS odpowiedział, również zwyciężając 25:23. Czwarta partia to już wyraźna przewaga przyjezdnych, którzy triumfowali 25:17, a w całym meczu 3:1. Najlepszym graczem spotkania wybrano Cezarego Sapińskiego.Następny mecz Indykpol AZS zagra 21 lutego na wyjeździe. Rywalem będzie Cuprum Lubin.

Indykpol AZS Olsztyn - Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (32:34, 23:25, 25:23, 17:25)

Indykpol AZS: Paweł Woicki 1, Jan Hadrava 21, Mateusz Poręba 2, Seyed Mousavi 11, Wojciech Żaliński 15, Robbert Andringa 13, Michał Żurek (libero) oraz Tomasz Kowalski, Paweł Pietraszko 1 i Mateusz Mika 11

Ślepsk: Joshua Tuaniga 5, Bartłomiej Bołądź 25, Cezary Sapiński 10, Andreas Takvam 8, Nicolas Szerszeń 20, Kevin Klinkenberg 4, Paweł Filipowicz (libero) oraz Patryk Szwaradzki, Wojciech Siek, Łukasz Rudzewicz, Jakub Rohnka 2 i Adrian Stańczak (libero)