Koronawirus Opole: Trzy szkoły potwierdziły COVID-19. Brak nauczycieli to nie problem?

2020-09-16 13:01
koronawirus szkoła
Autor: Pixabay

W Opolu już trzy szkoły potwierdziły zakażenie SARS-COV-2 wśród swoich uczniów. Kolejna placówka przechodzi na nauczanie zdalne. Czy brak nauczycieli, w związku z licznymi kwarantannami, jest już w Opolu problemem? Naczelnik wydziału oświaty wskazuje, że bywało gorzej.

W Opolu od początku września już w trzech szkołach potwierdzono koronawirusa wśród uczniów. Szkoła Podstawowa nr 2 w Opolu dołącza do rosnącej listy placówek decydujących się na nauczanie zdalne. Zachorował jeden z uczniów.

Opole: COVID-19 już w trzech szkołach

W Szkole Podstawowej nr 2 w Opolu na 10-dniowej kwarantannie jest teraz cała klasa chorego ucznia razem z nauczycielami i rodzinami. Nieobecność nauczycieli objętych kwarantanną mogłaby wskazywać na spory problem placówek z Opola. Aleksander Iszczuk z ratuszowego wydziału oświaty tłumaczy, że bywało już gorzej.

Gdybyśmy prześledzili pracę szkół w okresach, w których z racji pogody zachorowań jest znacznie więcej, to mamy w historii przypadki, że musieliśmy sobie radzić z absencją 30, 40, czy prawie 50-cio procentową

Przypomnijmy, że w Opolu na kwarantannę trafili już nauczyciele, rodziny i uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych (wrócili już do szkolnej ławie po kwarantannie) i Elektrycznych (opolski Mechanik i Elektryk). Poza Opolem, do szkół nie chodzi też jedna klasa Zespołu Szkół nr 2 w Kluczborku, podstawówki nr 16 i 19 oraz Liceum nr 2 w Kędzierzynie Koźlu.

Zobacz też: Kędzierzyn-Koźle: ALARM w dwóch szkołach! BOMBA na boisku? "Ale my nie mamy boiska"

Seks na Mariackiej w Katowicach BEZ CENZURY