Koronawirus Opole. Kolejny uczeń "Mechaniczniaka" z COVID-19. Złapał ZARAZĘ na imprezie?

2020-09-28 9:59 Michał Górecki
Opole: Kolejne zakażenia w MECHANICZNIAKU!
Autor: google maps Opole: Kolejne zakażenia w MECHANICZNIAKU!

Koronawirus w Opolu. Kolejny przypadek zachorowania na COVID-19, ponownie w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu. Sanepid potwierdził zakażenie u jednego z uczniów klasy 2mp – to ta sama klasa, w której już ostatnio diagnozowano koronawirusa. 33 uczniów wylądowało na kwarantannie razem z nauczycielami.

Kolejne zakażenia w opolskich szkołach. W poniedziałek - 28 września - rzecznik prasowa UM Katarzyna Oborska-Marciniak informuje o zakażeniu w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu. COVID-19 potwierdzono u ucznia z klasy 2mp - czyli tej samej, w której wcześniej były już przypadki wirusa.

W związku z kolejnym zakażeniem, sanepid podjął decyzję o kwarantannie dla 33 uczniów. Izolacja potrwa do 3 października (liczona od 24 września). Kwarantanną, którą odbywa się wraz z rodzinami, objęto także dziewięciu nauczycieli. Chory uczeń najprawdopodobniej zakaził się podczas...uroczystości rodzinnej.

Koronawirus Opole. Jedne szkoły kończą, inne zaczynają kwarantannę

Przypomnijmy, że dziś - 28 września - do pracy stacjonarnej wróciło Liceum nr II w Opolu (z wyjątkiem osób poddanych kwarantannie). W czwartek, 24 września, decyzją sanepidu kwarantanną objęto 169 uczniów oraz pięciu nauczycieli. Od poniedziałku do szkoły wróciło 47 uczniów. Z kolei Ci, którzy do murów szkoły nie wrócili, mają zajęcia zdalne. W niektórych klasach do szkoły wróciła tylko część uczniów. Dla tych, którzy zostali w domach, szkoła przygotowała transmisje z lekcji prowadzonych w placówce.

Obecność COVID-19 w opolskich placówkach wykryto już u uczniów PSP2, PSP20, PSP31, w żłobku nr 2, u podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej Domu Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym, Liceum Ogólnokształcącym nr 2, Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego oraz w Zespole Szkół Elektrycznych.

TO SIĘ DZIEJE! Wojna w Europie. Wojska Azerbejdżanu zaatakowały Armenię. Wśród rannych kobiety i dzieci

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.