Opole: Kolejni uczniowie ZARAŻENI! Cztery szkoły walczą z COVID-19

2020-09-18 17:46 Michał Górecki
Koronawirus nie odpuszcza! 75 nowych zakażeń w Wielkopolsce. W kraju 757
Autor: pixabay

Koronawirus w Opolu. Już cztery szkoły potwierdziły zakażenia wśród swoich uczniów. Po tym, jak w czwartek 10 września opolski "Elektryczniak" wykrył jeden przypadek, częśc uczniów trafiła na kwarantannę. Znamy już ich wyniki.

W czwartek 10 września wyniki badań potwierdziły zakażenie u jednego z uczniów opolskiego Technikum Elektrycznego. Cała klasa wylądowała wtedy na kwarantannie, a razem z nią 6 nauczycieli.

Wyniki badań uczniów objętych kwarantanną - w związku z zachorowaniem jednego ucznia - potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych sześciu osób z 23-osobowej klasy. W piątek (18 września) okazało się, że na COVID-19 zachorowało sześciu kolejnych uczniów.

Zakażeni pozostają w domach i w dalszym ciągu są objęci kwarantanną. O tym, jak długo potrwa ich izolacja, zdecyduje lekarz.

To kolejne przypadki koronawirusa w opolskich szkołach. Wcześniej zachorowania potwierdzono w Zespole Szkół Elektrycznych, Publicznych Szkołach Podstawowych nr 2 i 20. Uczniowie sześciu klas Publicznej Szkoły Podstawowej nr 20 w Opolu znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym i piątku uczą się zdalnie. Koronawirusa w tej szkole potwierdzono u nauczycielki języka niemieckiego.

Na zdalną naukę wysłano 138 uczniów dwóch klas drugich, trzecich oraz po jednej klasie piątej i siódmej. Zdalna nauka ma potrwać do 24 września. Technicznie, uczniowie PSP 20 nie są na kwarantannie, a pod nadzorem sanepidu. Jak zaznacza rzecznik prasowa UM w Opolu Katarzyna Oborska-Marciniak, nie ma konieczności, by w domach pozostawały całe rodziny.  Zdaniem sanepidu ryzyko zakażenia uczniów przez nauczycielkę jest niewielkie. 

Taraje w Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.