Sprawa morderdstwa czwórki noworodków z Ciecierzyna! NAGŁA zmiana zarzutu!

2020-02-28 18:28 Marcin Michalski/MG
Ciecierzyn: Nowe zarzuty
Autor: Tomasz Golla Ciecierzyn: Nowe zarzuty

Kobieta z Ciecierzyna (woje. opolskie) jest oskarżona o morderstwo czwórki noworodków. Dotychczas, nad jej partnerem również ciążył zarzut, ale nieco inny. Teraz się zmienił. Dlaczego? Co to właściwie zmienia? Obu oskarżonym z Ciecierzyna grozi dożywocie, bez względu na rodzaj postawionego zarzutu partnerowi kobiety.

Przymnijmy o sprawię z Ciecierzyna. Aleksandra J, miała zabić czwórkę swoich dzieci zaraz po urodzeniu. Kobieta miała ukrywać swoje ciąże i nie korzystać z żadnej pomocy medycznej. Przed sądem przyznała się do winy, a jej partner, Dawid W. usłyszał zarzut "pomocnictwa przez zaniechanie czynności". Teraz zarzut uległ zmianie.

- Podżeganie jest z działania, a mój klient na tę chwilę stawał przed zarzutem popełnienia czynu przez pomocnictwo zaniechania, czyli kolokwialnie mówiąc, po jego stronie był brak czynu. A podżeganie to jest działanie. Ktoś musi działać, żeby kogoś nakłonić do popełnienia czynu zabronionego - mówi  obrońca mężczyzny Dariusz Mucha.

Kolejna rozprawa

Dodatkowego terminu chciał pełnomocnik Dawida W. Dlaczego?

- To było konieczne z uwagi na linię obrony. Dzisiaj miały być mowy końcowe, obrona przygotowywała się w zakresie zrzucania zarzutów aktu oskarżenia o pomocnictwo przez zaniechanie. Podżeganie w tym wypadku historycznie odwraca zarzut. Podżeganie wyszło jak biały królik z kapelusza - mówi obrońca Dawida W.

Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.