Koronawirus Mława. Rodzice nie chcą badania dziecka! Czy ucierpią inni mieszkańcy?

2020-08-06 13:15 Michał Michalak
Koronawirus Mława. Rodzice nie chcą badania dziecka! Czy ucierpią inni mieszkańcy?
Autor: vperemencom/cc0/Pixabay.com Rodzice z Młwy nie wyrazili zgody na badania dziecka, bo "nie wierzą w koronawirusa", zdj. ilustracyjne

Dziecko z Mławy z podejrzeniem koronawirusa jest jednym z dwudziestu dwóch, które miały kontakt z opiekunką przedszkola przy ul. Hożej. U kobiety wykryto chorobę w miniony wtorek, dlatego sanepid w Mławie skierował najmłodszych, ich rodziców i innych pracowników placówki do kwarantanny, zarządzając badania. Rodzice jednego z dzieci jednak nie wyrazili na nie zgody - czy ucierpią inni mieszkańcy?

Rodzice z Mławy nie chcą badania dziecka, bo jak powiedzieli przedstawicielowi tamtejszego sanepidu, "nie wierzą w koronawirusa". Zgodnie z prawem mogą odmówić, by od jej pociechy i od nich samych nie pobrano wymazu koniecznego do przeprowadzenia testu, ale jednocześnie nie mogą wykręcić się od skierowania do kwarantanny, w tym wypadku 14-dniowej.

Gdyby para z Mławy wyraziła zgodę na badanie, jego wyniki byłyby znane już jutro, dlatego że w czwartek pobrano wymazy od wszystkich osób, które miały kontakt z zarażoną koronawirusem opiekunką przedszkola przy Hożej w Mławie.

Czy ucierpią inni mieszkańcy Mławy?

Skoro rodzice z Mławy nie wierzą w koronawirusa, pojawia się pytanie, czy będę przestrzegać zasad kwarantanny? Jak informuje sanepid w Mławie, mieszkańców przekonywano, by wyrazili zgodę na badanie, ale nie zmienili zdania, dlatego pozostaną w izolacji przez 14 dni - ponadto obydwoje zostali pouczeni o wysokich grzywnach, jakie grożą za złamanie zasad kwarantanny, więc pozostaje mieć nadzieję, że jeśli nie czują respektu przed koronawirusem, to odstraszy ich kara finansowa.

Płock. Sześciu chorych policjantów! "Przychodził z gorączką i śmiał się, że koronawirusa nie ma". Przełożeni bez reakcji!

Koronawirus Gostynin. Nie żyje dwóch pacjentów szpitala! Prawie 130 zakażeń

Mazowsze. Kolejne ognisko koronawirusa! Zarażeni spędzali wakacje w Trójmieście

Nowe wieści o zdrowiu Fabio Jakobsena

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.