Libacja na początek ferii. Wyskok nastolatków z Wągrowca. 16-latek omal nie zamarzł!

2022-01-19 20:47
Libacja na początek ferii. Wyskok nastolatków z Wągrowca. 16-latek omal nie zamarzł!
Autor: KPP Wągrowiec/ pixabay.com Libacja na początek ferii. Wyskok nastolatków z Wągrowca. 16-latek omal nie zamarzł!

Dwóch nastolatków postanowiło hucznie uczcić początek w ferii zimowych. W związku z tym kupili alkohol w osiedlowym sklepie i urządzili sobie imprezę. To mogło skończyć się dramatycznie. Interweniowała policja, a jeden z nastolatków trafił do szpitala!

Do zdarzenia doszło w sobotę (15 stycznia). Policjanci otrzymali informację o nastolatku leżącym przy garażach w pobliżu torowiska przy ul. Janowieckiej w Wągrowcu. - Dwóch chłopaków, z których jeden w ogóle nie mógł ustać na nogach zauważył spacerujący z psem mężczyzna. Kiedy zainteresował się tym, co się dzieje, wówczas jeden z chłopców uciekł, pozostawiając kompana - relacjonuje mł. asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP w Wągrowcu.

Mężczyzna pozbierał nastolatka, pomógł mu dotrzeć do pobliskiego bloku, powiadomił służby dzwoniąc na numer alarmowy 112. - Przybyli na miejsce policjanci ustalili tożsamość nastolatka z posiadanej przez niego legitymacji szkolnej, po chwili na miejsce przybyła załoga karetki pogotowia, która zabrała półprzytomnego chłopaka na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wągrowcu - dodaje mł. asp. Zieliński.

W toku śledztwa policjanci wyjaśnili, że koledzy spotkali się w sobotnie popołudnie i postanowili uczcić rozpoczynające się ferie. - Rówieśnicy spożywali wódkę, którą kupili w jednym z osiedlowych sklepów. Dokumentacja Policji z przeprowadzonych czynności przesłana zostanie do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Wągrowcu - opowiada policjant.

Mundurowi zajmą się także sprzedażą alkoholu nieletnim. To przestępstwo, za które grozi kara grzywny.

Sonda
Pijesz alkohol?
Po libacji alkoholowej wykonawca budowlany odgryzł ucho radnemu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE