Piła: Dwie dziewczynki udawały wolontariuszki. Kasę wydały na... słodycze

2020-11-20 13:06 bm
zbiórka puszka wolontariusze
Autor: EAST NEWS zbiórka

Dwie dziewczynki z Piły wpadły na paskudny pomysł. Twierdziły, że są wolontariuszkami i zbierały pieniądze dla chorej dziewczynki. Sprawą zajęła się policja, która szybko ustaliła ich personalia. Dlaczego to zrobiły?

Kilka dni temu policjanci z Piły otrzymali zgłoszenie dotyczące dwóch nieletnich, które na jednym z pilskich osiedli zbierały pieniądze dla chorej dziewczynki – Hani Łączkowskiej.

- Bardzo młody wiek oraz brak indentyfikatorów i puszek wzbudziły podejrzenia mężczyzny, który został poproszony o wpłatę. Kiedy ten zapytał o szczegóły zbiórki, nieletnie uciekły. Chcąc przestrzec inne osoby przed oszustkami o zdarzeniu mężczyzna poinformował lokalne media - opowiada mł. asp. Jędrzej Panglisz.

Sprawą zajęli się policjanci z Piły, którzy szybko ustalili personalnia dziewczynek, które miały 9 i 12 lat!

- Rodzic 9-latki zobaczył wizerunek córki w internecie, dlatego natychmiast chciał wyjaśnić sprawę. Dziewczynka przyznała, że wraz z koleżanką zbierały pieniądze, jednocześnie nie potrafiła wytłumaczyć swojego zachowania - dodaje mł. asp. Panglisz.

9-latka przyznała, że pieniądze od darczyńców wydała na... słodycze. Obie dziewczynki nie unikną odpowiedzialności. Ich sprawą zajmie się Sąd Rodzinny.

Ciągle trwa zbiórka darów dla powodzian