Premier Morawicki przekazał auto rodzinie pięcioraczków. „Szykujemy się na wyjście pierwszego dziecka”

2021-03-06 7:57 mrok
Mateusz Morawiecki
Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EastNews

Radość i szczęście! Tymi dwoma słowami można opisać, co czują rodzice pięcioraczków, które w styczniu urodziły się w szpitalu w Poznaniu. Premier Mateusz Morawiecki - przy okazji wizyty w Wielkopolsce - przekazał młodym rodzicom samochód, który ufundowała Fundacja PKO oraz Państwowy Fundusz Rozwoju. O sprawie pisaliśmy miesiąc temu. Po opublikowaniu przez nas apelu o zbiórce dla rodziny pięcioraczków - premier Mateusz Morawicki zaapelował o pomoc dla nich. Duże, rodzinne, nowe auto kupiły szczęśliwym rodzicom Fundacja PKO Banku Polskiego oraz Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju.

Pięcioraczki przyszły na świat w Poznaniu 17 stycznia. To Anastazja, Klara, Laura, Wiktoria i Maksymilian. Ponieważ dzieci urodziły się 11 tygodni za wcześnie, przebywają teraz w inkubatorach, ale ich rodzice już myślą o ich przyszłości. Razem ze szpitalem przy ul. Polnej utworzyli zbiórkę. Artykuł przeczytał premier Mateusz Morawiecki i to na jego apel zareagowały dwie fundacje - Fundacja PKO Banku Polskiego oraz Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju. - Serdecznie gratulujemy dumnym rodzicom! Mamy świadomość, że przed nimi wiele wyzwań. Istotną częścią codziennego życia rodziny jest logistyka i transport. Aby im to ułatwić, przekazujemy komfortowy samochód – mówiła nam Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego. – To nie pierwsze takie działanie. PKO Bank Polski i jego Fundacja podejmuje wiele inicjatyw i projektów wspierających polskie rodziny, którym można poprawić komfort życia. Wcześniej m.in. przekazała samochody rodzicom krakowskich sześcioraczków oraz podopiecznym Domu Dziecka w Kłobucku – dodawała.

Rodzice byli szczęśliwi. - Bardzo dziękujemy - mówili nam ze wzruszeniem. Zakup auta to już dla nich duża ulga. Samochód został rodzicom przekazany w piątkowy wieczór. Dla mamy miał bukiet kwiatów, a dla taty kluczyki do rodzinnego samochodu. O przekazaniu poinformowała telewizja publiczna. Inne media nie zostały zaproszone na to spotkanie. Jak zdradza Super Expressowi Mikołaj Białecki - już wkrótce ze szpitala wyjdzie pierwszy maluszek. - Szykujemy się właśnie na wyjście pierwszego dziecka i kończymy przeprowadzkę do naszego nowego mieszkania - mówi szczęśliwy tata.

Morawiecki jak król starożytnej Sparty. Będzie mu doradzać Rada Mędrców. Felieton Adama Federa [WIDEO].
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE