Tragiczna śmierć

Wiktoria i Konrad pojechali za granicę po nowe życie. Groby narzeczonych wyciskają łzy

2023-02-05 5:00

Wiktoria M. (21 l.) i Konrad M. (20 l.) to para narzeczonych z powiatu przeworskiego, którzy zmarli tragicznie w Holandii na początku lutego 2022 roku. Śmierć pary była bardzo tajemnicza. Ich ciała znaleziono w polach. Niderlandzka policja nie chciała udzielać szczegółowych informacji, a jedynie to, że do śmierci młodych Polaków nie doszło w wyniku działania przestępczego. Na mogiłach są podane dwie różne daty zgonu, chociaż początkowo uważano, że zmarli razem.

Para młodych narzeczonych na początku grudnia 2021 pojechała do Holandii do pracy, ale pod koniec stycznia 2022 kontakt z nimi się urwał. Na początku lutego (5.02.2022) internet obiegła wiadomość o tajemniczym zaginięciu Wiktorii (21 l.) z Siennowa i Konrada (20 l.) z Przeworska. O sprawie zrobiło się głośno, kiedy na profilu „Zaginieni przed laty”, pojawił się niepokojący post dotyczący zaginięcia pary. Następnego dnia okazało się, że para narzeczonych z powiatu przeworskiego nie żyje. Ich zwłoki odnaleziono na terenie gruntów rolnych w Dronten w Holandii.

Komunikat w sprawie tragicznych zdarzeń wydali mundurowi z Holandii. Według nich śmierć pary narzeczonych nie była wynikiem przestępstwa. Wielu ludzi snuło przypuszczenia, że doszło do zabójstwa i że śmierć Konrada i Wiktorii to nie przypadek.  

W Walentynki 2022 bliscy odprowadzali Konrada i Wiktorię w miejsce spoczynku. Para narzeczonych została pochowana tego samego dnia, o tej samej godzinie, jednak w dwóch różnych miejscach – Konrad w Przeworsku, a Wiktoria w Siennowie. Oba pogrzeby zgromadziły tłumy młodych ludzi, kolegów i rodzinę narzeczonych.

Rok po śmierci Konrada i Wiktorii

W pierwszą rocznicę śmierci narzeczonych widok ich grobów wyciska łzy. Obie mogiły są do siebie bardzo podobne. Na obydwu pomnikach, na skraju głównej płyty nagrobkowej w małym wianku siedzi gipsowy aniołek, obie mogiły zawierają też przejmujące sentencje. Na grobie Konrada czytamy:

"Z Tobą odeszły wszystkie marzenia i wszystkie plany się skończyły, zostały tylko piękne wspomnienia i ból co odbiera do życia siły. Tęsknimy i kochamy Cię"

Na mogile 20-latka widnieje data śmierci: 5.02.2022. Z kolei na mogile Wiktorii data śmierci to dzień 6.02.2022. Grób 21-latki również ma wypisaną poruszającą myśl:

"Odeszłaś cicho bez słów pożegnania. Tak jakbyś nie chciała swym odejściem smucić... tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania, że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić"

Dwoje młodych ludzi pojechało razem po nowe życie, ale dane im było go skosztować.

Mija rok od śmierci narzeczonych. Groby Konrada i Wiktorii choć daleko od siebie to są łudząco podobne
Sonda
Czy boisz się śmierci?