Chorzów. Pisał OBRZYDLIWE wiadomości do 14-latki! Tego się nie spodziewał

2020-08-04 20:27 Rafał Strzelec
Chorzów. Mężczyzna chciał się umówić z 14-latką
Autor: pixabay.com

Chorzów. 32-letni mężczyzna wypisywał obrzydliwe wiadomości do 14-letniej dziewczynki. Nakłaniał ją do spotkania a potem, jak to określa policja, do tzw. "czynności seksualnej". Jednak pedofil nie przewidział, że po drugiej stronie komputera może być zupełnie ktoś inny.

Chorzów. Policja złapała pedofila. Chciał się umówić z 14-latką

Policjanci zajęli się sprawą, kiedy przyszła do nich mieszkanka Chorzowa. Jak powiedziała, od jakiegoś czasu korespondowała z 32-letnim mężczyzną, który oferował jej spotkanie. Myślał jednak, że pisuje z 14-latką. Kobieta poinformowała o wszystkim mundurowych, a Ci w ciągu tygodnia znaleźli pedofila.

- W toku dalszych czynności śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutów składania małoletniej propozycji poddania się czynności seksualnej. 32-latek na czas prowadzenia postępowania został objęty policyjnym dozorem - dodają mundurowi.

To nie jedyna brawurowa akcja śledczych ze Śląska w sprawie pedofilii. 16 lipca mundurowi z Katowic zatrzymali 37-letniego zboczeńca, który umówił się pod Spodkiem z 13-latką. Nie wiedział jednak, że sam padł ofiarą... łowcy pedofilów Krzysztofa Dymkowskiego. Mężczyzna co prawda uciekł policjantom, potrącił dwie osoby, ale ostatecznie po dramatycznym pościgu udało się go schwytać.

Wakacje. Pedofile nie próżnują! Uważaj na swoją pociechę

Policjanci przypominają, że wakacje to dla dzieci czas beztroski. Bardzo chętnie nawiązują znajomości przez internet. Nigdy nie wiadomo, kto znajduje się po drugiej stronie. Dlatego apelują do rodziców o szczególną uwagę.

- Często, w różnych kontekstach, pojawia się w naszych ustach żart - „kontrola najwyższą formą zaufania”. Sformułowanie to może budzić kontrowersje, jednak jeśli występujemy w roli rodzica to spoczywająca na nas odpowiedzialność za dziecko powinna być wystarczającym powodem do przyjęcia postawy zainteresowania i przyglądania się temu, czym nasze dziecko się zajmuje, jak i z kim spędza swój wolny czas i czy jest w tym wszystkim bezpieczne - zauważają mundurowi.

Bejrut: wybuch w porcie. Ogromne zniszczenia

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.