20-latek jechał audi wprost na matkę z dzieckiem! Koszmar w Cieszynie [WIDEO]

2022-01-20 10:49
Cieszyn: Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie z dziekciem
Autor: Policja Cieszyn Cieszyn: 20-letni ierowca audi niemal rozjechał kobietę z dzieckiem na pasach

Szli w czwórkę. Dwoje rodziców i dwoje dzieci. Przechodzili przez przejście na ul. Zamkowej w Cieszynie. Nie mogli przypuszczać, że za chwilę będą musieli biegiem z niego uciekać! Wszystko za sprawą audi, które ich omal nie rozjechało! Kierowca nie ustąpił czteroosobowej rodzinie pierwszeństwa i mógł doprowadzić do prawdziwej tragedii. Młody, 20-letni kierowca poniesie surowe konsekwencje swojego zachowania.

Szokujące zdarzenie miało miejsce 2 stycznia na ul. Zamkowej w Cieszynie. Czteroosobowa rodzina przechodziła przez przejście dla pieszych. Na zamieszczonym przez cieszyńską policję filmie widać, jak nagle podczas manewru skrętu w lewo kierowca audi nie ustąpił pierwszeństwa i niemal rozjechał kobietę z dzieckiem. Na szczęście piesza w porę zorientowała się w sytuacji, złapała dziecko i udało się jej uniknąć zderzenia. Sam kierowca się oddalił. - Nieodpowiedzialne zachowanie zostało nagrane przez innego uczestnika ruchu drogowego i przesłane do Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie - informują mundurowi. - W toku podjętych czynności wyjaśniających policjanci ustalili tożsamość sprawcy wykroczeń. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Cieszyna. Za popełnione wykroczenia tj. nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. złotych, nałożono na niego również 10 punktów karnych - dodają policjanci z Cieszyna. Poniżej całe nagranie.

Jechał wprost na kobietę z dzieckiem! Groza w Cieszynie

Okazuje się, że 20-latek miał na sumieniu nie tylko brawurową jazdę. Kilka godzin po tym, jak dostał mandat, został wylegitymowany przez patrol mundurowych. Znaleziono przy nim marihuanę! - Teraz za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności - informuje KMP Cieszyn.

Zobacz koniecznie: Wypadek w Mikołowie. BMW wjechało w Opla! Samochód uderzył w matkę z dziećmi [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy wyższe mandaty poprawią bezpieczeństwo na drogach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE