Krwawa jatka na Mariackiej w Katowicach. Butelka roztrzaskana na głowie 33-latka

2021-11-25 14:34
Pobicie w Katowicach
Autor: Policja Śląska Pobicie w Katowicach

Brutalne pobicie na Mariackiej w Katowicach. Do zdarzenia doszło na początku sierpnia. Kłótnia pod jednym z lokali przerodziła się istną awanturę. Jeden z mężczyzn dostał butelką w głowę i zalał się krwią. Drugi skończył z poturbowanymi nogami. Dwóch sprawców zajścia uciekło. Długo się ukrywali, ale w końcu policja ich dopadła.

Zdarzenie miało miejsce w sierpniu na Mariackiej w Katowicach. Jak ustaliła do tej pory policja, w kolejce do punktu gastronomicznego pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni. Dla dwóch z nich skończyła się ona dramatycznie. Pierwszy, 33-latek, dostał butelką w głowę. Miał mnóstwo ran ciętych. Drugi doznał urazu nóg. Sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia. Ale dla katowickich policjantów nie ma zadań nie do wykonania. Choć nie znali danych personalnych agresorów, w końcu do nich dotarli. - Kryminalni wiele tygodni pracowali nad sprawą, co doprowadziło ich do ustalenia tożsamości, a następnie zatrzymania podejrzanych. Mężczyźni w wieku 26 i 32 lat trafili do policyjnego aresztu, a następnie zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Katowice Południe. Podejrzanym przedstawiono zarzut uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim - opisuje policja. Zatrzymani przyznali się do winy. 

Na czas trwającego postępowania prokurator objął ich policyjnym dozorem i zastosował poręczenie majątkowe w wysokości dwóch tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat więzienia.

Na cmentarzu w Łapach (woj. podlaskie) stanęły regały na używane znicze do ponownego wykorzystania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE